„O víkendu budou v provozu sjezdovky Lokomotiva, Pod Šumnou a ještě dětský provazový vlek,“ informoval náčelník tamní lanové dráhy Josef Martinák. „Upraveny budou také běžecké stopy na chatu Mír, na Radhošť, a také další pětikilometrový okruh na Pustevnách,“ upřesnil Martinák.

Připomněl, že sněhu je na hřebenu radhošťského masívu stále dost. „Kvalita sněhu je samozřejmě úměrná teplému počasí. Někteří návštěvníci ale vyhledávají právě jarní lyžování,“ poznamenal.

Večerními jízdami začne v pátek poslední lyžařský víkend ve Velkých Karlovicích. „Sjezdovky upravujeme v noci. Věříme, že Razula i Horal pojedou až do neděle večer,“ sdělil Marek Bača z hotelu Horal.

Ještě minulou neděli si lyžaři užívali na sjezdovkách v oblasti Kasáren. To byl ale také poslední den, kdy se tam roztočila kola vleků. V současnosti už sníh na svazích mizí doslova před očima a nikdo už na lyžování nemyslí.

„Chaty jsou tady plné velikonočních návštěvníků, kteří přijeli uvítat jaro,“ informoval z chaty Bačkárka Martin Skovajsa.

Ze hry podle něho ale stále nejsou vyřazeni běžkaři. „Z hřebenu Javorníků sníh tak rychle nezmizí. Běžkaři se stále objevují a minimálně část trasy bude určitě sjízdná i o Velikonocích,“ odhadl Skovajsa.

Ticho už pohltilo i sjezdovky na Soláni a v Karolince, které teplému jarnímu počasí odolávaly ještě před několika dny. „Ve středu jsme provoz areálu na Soláni definitivně ukončili,“ potvrdil ze skicentra V Sedle vlekař Roman Křenek.