Pro zbytek volebního období je vystřídají jejich straničtí kolegové Radim Janča a Drahomíra Koňaříková.

Výměna „véčkařů" v zastupitelstvu je dlouhodobě plánovaným krokem. Klub Věcí veřejných o ní rozhodl v usnesení, které přijal bezprostředně po volbách v roce 2010. „Po volbách, které pro nás podle našeho mínění nedopadly dobře, jsme dospěli k názoru, že pokud chceme příště uspět lépe, musíme dát prostor i jiným kolegům. Je to signál lidem, že Věci veřejné nejsou jen spolek Hradila a Malchara, ale široká základna lidí se zájmem pracovat pro občany," vysvětlil odcházející Miroslav Malchar.

Zatímco Tomáš Hradil s Miroslavem Malcharem platili v zastupitelstvu za kritiky vedení radnice po stránce ekonomické, nováčci se chtějí zaměřit jiným směrem. „Od prvopočátku se scházím s rodiči dětí, kteří mohou být postiženi plánovanou reformou školství. Společně s problematikou životního prostředí se proto více zaměřím na tuto oblast," uvedl budoucí zastupitel Radim Janča.

Drahomíra Koňaříková se vedle školství zase hodlá zaměřit na sociální oblast a větší informovanost obyvatel města o dění na zastupitelstvech a jeho rozhodnutích.

Není to poprvé, co se v tomto volebním období vymění někteří členové rožnovského zastupitelstva. V říjnu loňského roku uvolnila své místo v plénu Karlu Gardašovi Jarmila Mikulášková ze sdružení Zdravý Rožnov.

Před koncem minulého roku pak kvůli stěhování do Zubří opustil rožnovské zastupitelstvo také Martin Blaha z KDU-ČSL. Nahradil jej spolustraník Jaromír Koryčanský.

Informace z průběhu zastupitelstva v Rožnově pod Radhoštěm přineseme v zítřejším vydání Valašského deníku.