Přes dvanáct tisíc osob hledalo zaměstnání, pracovních pozic bylo nabízeno 8608. Stále je velké poptávka po řidičích a dělnických profesích, jako jsou zedníci, montážní dělníci nebo pracovníci obsluhy strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže.

Zlínský kraj bude mít do konce února 2025 padesát osm elektromobilů.
Zlínský kraj má šestnáct elektromobilů. Do roka jich bude padesát osm

K 31. březnu evidoval Úřad práce (ÚP) ve Zlíně o 388 uchazečů méně než předchozí měsíc. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je však počet osob hledající zaměstnání o 772 vyšší.

Nejlépe je na tom Hradiště, nejhůře Vsetín

„Nezaměstnanost v průběhu března klesala ve všech okresech Zlínského kraje. Největší pokles byl zaznamenán v okrese Uherské Hradiště, a to o téměř 5 procent, nejméně, pouze o dvě procenta, klesla nezaměstnanost v okrese Vsetín,“ informovala ředitelka krajské pobočky Úřadu práce ve Zlíně Miriam Majdyšová.

Prezident Petr Pavel promluví s občany ve Slováckém divadle.
Veřejné debaty s prezidentem Pavlem v Uherském Hradišti se můžete zúčastnit i vy

40 procent nezaměstnaných na podpoře

Ke konci měsíce bylo evidováno na krajské pobočce ve Zlíně téměř šest tisíc žen, což je necelá polovina všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4952 uchazečů, což je 40 procent všech uchazečů v evidenci.

Řidiči, zedníci a montážní dělníci

V nabídce volných pracovních pozic převažují místa pro řidiče nákladních automobilů (598 nabídek), zedníky (546 nabídek), montážní dělníky (478 nabídek) a pro region typická místa obsluhy strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže (401 nabídek).

Oprava kruhového objezdu v Luhačovicích na podzim 2023. Archivní foto.
Do čeho půjdou peníze v Luhačovicích? Moderní družina, tribuna či cyklostezka

Letos 456 rekvalifikovaných

Od počátku roku se 456 lidí účastnilo rekvalifikačních kurzů. Trh práce se podle odborníků dynamicky mění a průběžné vzdělávání a získávání nových kompetencí je důležité.

„Na našem webu jsou již dnes stovky různých nabídek vzdělávání. Nabídku navíc neustále rozšiřujeme. Na většinu kurzů Úřad práce finančně přispívá či je dokonce zcela hradí. Například lidem, kteří chtějí získat digitální dovednosti, můžeme zaplatit rekvalifikace nebo kurz až za 50 tisíc korun,“ upozorňuje ředitelka Miriam Majdyšová.