Ředitelka školy Daniela Miklová vyhlásila na první týden nového školního roku ředitelské volno. Ve škole stále pokračují práce na odstraňování škod a učebny nebudou druhého září připraveny. Děti tak usednou do lavic nejdříve v pondělí 9. září.

Ředitelské volno se týká všech žáků školy bez výjimky. Ve snaze vyjít vstříc alespoň části pracujících rodičů však škola otevře alespoň školní družinu. „Rodiče, kteří mají problém zajistit hlídání svých dětí, jež jsou žáky prvního stupně včetně prvňáčků, mohou využít školní družinu v době od půl sedmé ráno do jedenácti hodin čtyřiceti minut," informovala ředitelka Daniela Miklová.

V provozu bude také školní jídelna, postaráno bude tedy i o obědy pro školáky. Odpolední školní družina bude otevřená až do půl čtvrté odpoledne pro děti, které jsou do ní na nadcházející školní rok přihlášení nebo je ještě rodiče přihlásí.

Vedení školy původně hledalo možnosti, jak úvod školního roku neoddalovat. Nabízela se možnost, že by děti ze ZŠ Vyhlídka zahájily výuku v jiných školách. „Byla to varianta, ale bylo by to více než devět tříd," vysvětlila Daniela Miklová, proč z tohoto řešení sešlo.

Navíc ani stanovený termín 9. září pro zahájení školního roku nemusí být konečný. „Zatečení bylo opravdu velké, škody se stále sčítají a objevují se nové. Vše musí nejprve dobře proschnout, musíme také pořídit nový nábytek. Nechci nyní spekulovat, situace se každým dnem mění," řekla Daniela Miklová.

Ve školní budově mezitím pokračují práce na odstraňování škod. Vedení školy společně se zřizovatelem, meziříčskou radnicí, je také postupně vyčíslují. „Jejich objem stále narůstá. Již nyní přesáhl jeden milion korun. Těžko ale prozatím říci přesnou částku," uvedl místostarosta Valašského Meziříčí Miroslav Krchňák s tím, že škodu uhradí stavební firma, která je podle meziříčské radnice odpovědná za zatečení do budovy.

Ve škole totiž právě vrcholí oprava střechy a výměna oken. „Pracovníci stavební firmy nedokončenou střechu nezajistili plachtami, ačkoli jsme je na to výslovně upozornili," uvedl v pondělí po bouřce referent odboru školství, kultury a sportu městského úřadu Vítězslav Zachrdla. Silný déšť pak vyplavil několik učeben a kabinetů. Kromě stěn voda zatekla pod nově položená linolea, poškodila nábytek, osvětlení i učební techniku.

Související Noční déšť vytopil školu ve Valašském Meziříčí, chybovali stavební dělníci