Hudebně taneční veselí určené všem bez rozdílu věku, kulturních kořenů či tělesných handicapů navštívilo několik stovek lidí. Mediální partnerství plesu rovněž v letošním roce převzal Valašský deník.

Jak už bývá u této akce zvykem, zahájilo ji duchovní slovo. Tentokrát se o ně nezvyklou formou postaral ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský, který své myšlenky doprovázel hrou na kytaru a zpěvem. „Bylo to něco neotřelého a myšlenkově velmi hlubokého,“ vyznal se Pavel Kavka, který přijel na ples se svou partnerkou z Rožnova pod Radhoštěm.

Než se milovníci ladných kroků pustili do víru tance, předvedli něco ze svého umění, a nutno poznamenat, že elegantně a reprezentativně, členové Tancklubu Vsetín vedeni taneční mistrovou Milenou Šmigurovou.

Masopustní veselí ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm s tradičními obchůzkami masopustních masek zpestřené už tradičně soutěžemi o nejlepší valašskou tlačenku a klobásu.
Maškary, muzika, klobásy... Tisíce lidí v Dřevěném městečku slavily masopust

A pak už se taneční parket začal plnit těmi, pro něž byla akce určena především. Za doprovodu domácí kapely Skart, cimbálovky Ladi Tulii s primášem Peterem Brindzakem a romské skupiny ze slovenského Ružomberoku se na parketu mísily taneční páry i skupinky Romů, lidí s tělesným handicapem i z majoritní většiny. Prostě, tančilo se – a občas i zpívalo – společně.

Zpestřením plesového programu se stala již tradiční taneční soutěž. Do ní se při letošním sedmém plesovém ročníku zapojilo celkem deset dvojic. Dění oživila také oblíbená a vyhledávaná ruličkiáda. Stočené papírky, které pro některé šťastlivce zvěstovaly výhru  jedné z přibližně tří set cen, šly doslova na dračku.

„Výtěžek z ruličkiády použijeme pro potřeby těch, kteří pomoc potřebují ze všech nejvíce,“ poznamenala Marta Vodáková z Diakonie Vsetín.

Sobotní kulturně společenská akce napříč generacemi, etniky či lidmi s různým handicapem se vydařila.

„Jsme tu s manželem po loňské premiéře podruhé. Moc se nám tu, stejně, jako vloni, líbí a je dobře, že lidé bez ohledu na cokoliv se umí bavit společně. Jsem ráda, že mohu opakovat to, co jsem pověděla Valašskému deníku před rokem, že společenská i organizační úroveň plesu byla na vysoké úrovni,“ vyznala se v průběhu plesu Společně Vsetíňanka Alena Novosádová.

Azylový dům a noclehárna Elim ve vsetínské místní části Jasenka.
Oprava azylového domu si žádá 11 milionů, havarijní je hlavně střecha