Prevence pro dospělé

V areálu nemocnice si dospělí zkusí první pomoc, nechají si změřit tlak, hladinu cukru v krvi, hydrataci pleti a BMI hodnoty. Na modelu si pak mohou vyzkoušet samovyšetření prsu a varlat. K dispozici budou fyzioterapeuti a nutriční terapeutka, která bude v poradně od 10 do 12 hodin.

Program pro malé i velké školáky

Nácvik první pomoci je připraven i pro školáky, a to včetně transportu zraněného. Děti mohou nahlédnout do převozové sanitky, soutěžní formou poznávat lidské tělo. Pro starší žáky bude připravena prohlídka laboratoře, zázemí pro dárce krve, ale také se dozví, jaká je první pomoc u intoxikovaného pacienta. Tento program si cíleně připravili zdravotníci ARO.

Zašovská ulice ve Valašském Meziříčí.
Zašovská ulice proslula kávou i vyhlášenými hospůdkami, připomenou na besedě

Jaké vzdělání je potřebné pro práci ve zdravotnictví, jak fungují stipendia, benefity a další zajímavosti nejen o práci lékařů a sestřiček se dozví od personalisty.

„Připravujeme speciální programy na základních školách, kde hovoříme o možnostech uplatnění ve zdravotnictví. Den s nemocnicí je další příležitostí, jak všem zájemcům nemocnici a zdravotnictví obecně představit,“ uvedla vedoucí personálního oddělení Eva Kurtinová.