Mezinárodní fotografický salon Interfotoklub Vsetín 2018 byl otevřen začátkem července udělením oficiálních patronací mezinárodních fotografických asociací.

„Salon přijímá díla všech profesionálních i amatérských fotografů a fotoklubů z celého světa a ti mohou do konce října přihlašovat svá díla na stránkách Interfotoklubu,“ přiblížila PR manažerka Domu kultury Vsetín Klára Blažková.

Fotografie se vkládají do individuálních sekcí určených pro digitální fotografii a tištěnou fotografii, kterou posílají členové fotoklubů. Letos pořadatelé přidali sekci pro hudební a koncertní fotografii.

„Jako pořadatelé kulturních akcí máme tomuto směru blízko. Myslíme si, že by toto téma mohlo zarezonovat i s fotografy napříč národnostmi, věkovým spektrem a tematickým zaměřením,“ uvedl Zdeněk Holoubek, administrátor salonu.

Oproti předešlým ročníkům mají fotokluby povolený větší počet fotek i autorů, které mohou prezentovat ve společných kolekcích.

Umělci mají možnost poslat fotky do konce října. Poté zasedne tří členná porota ve složení Garik Avanesian, Andrey Yurlov, Jozef Danyi a udělí nejlepším fotografům v jednotlivých sekcích ocenění a medaile mezinárodních fotografických asociací. Nejlepší díla pořadatelé vystaví v Galerii Staré radnice a na vsetínském Zámku na začátku nového roku. 

AUTOR: Anna Vaculíková