Štamgasti okupovali hospody už od čtvrtka s nadějí, že konec zákazu pořádně zapijí. Ani v neděli však ještě na mnoha místech slavit nemohli. „Chtěli jsme si objednat panáka, jenže pořád ještě nenalévají. Musíme proto počkat. Ještěže máme to pivo," svěřil se Radek Husička ze Vsetína.

Mezi těmi podniky, jejichž majitelé ještě čekají, je například pivní bar Kohútek ve Vsetíně. „Lidi se sice ptají, jestli naléváme, ale to spíš jen tak ze srandy. Vědí, že zatím nemáme co," prozradila místní barmanka.

Stejně pochodili také v hospodě U Čerta. „Zatím konec prohibice nijak neřešíme. Čekáme jak se situace vyvine dál. Navíc údaje na lahvích jsou často složité, tak nechceme riskovat" řekl majitel hospody Michal Škrabánek.

Ve skladu mají v tuto chvíli okolo třiceti lahví.

„Uvidíme. Možná v týdnu už začneme nalévat," dodal Škrabánek.

V herna baru Korzár řeší jiný problém. Tvrdý alkohol zde nabízejí, nikdo ho však nekupuje. „Naléváme jen to, co je povolené. Lidi však zájem moc nemají. Asi se stále ještě bojí," myslí si zdejší barmanka.

Kromě herny Korzár tvrdý alkohol prodávají už v baru U Lva, U Tří opic a v Kuku baru.

Policisté o víkendu pokračovali v kontrolách hospod a barů. „Zjišťovali jsme jestli provozovatelé podniků dodržují podmínky prodeje tvrdého alkoholu. Zatím jsme žádné pochybení neodhalili," řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Prohibice podle mluvčí přinesla do ulic valašských měst neobvyklý klid. „Od jejího začátku poklesl počet výtržností na minimum. Na záchytku jsme odváželi pouze jediného člověka," dodala Javorková.