Světelné řetězy, hvězdy, svítící vločky nebo efekty padajícího sněhu.

To jsou motivy vánoční výzdoby, která 3. prosince o půl páté odpoledne rozzáří Vsetín.

Město ozdobí v adventní čas šest velkých vánočních stromů. Budou na místech, kde se lidé střetávají, nakupují, čekají na vlak nebo autobus.

Dolnímu náměstí budou dominovat dva velké stromy nazdobené do zlaté barvy.

Náměstí Svobody bude laděné do stříbrné.

„Mezi deseti lipami se bude vyjímat šestnáctimetrový jehličnan, který přivezeme z Luhu. Na Horním městě mohou lidé obdivovat rozsvícený korkovník a výzdoby se dočká smrk u vlakového nádraží a jehličnan v Panské zahradě,“ přiblížila mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

Vánoční výzdoba tradičně okrášlí kromě náměstí i ulice Mostecká, Svárov, Smetanova a Palackého.

Radní ve Valašském Meziříčí vánoční ozdoby každým rokem rozšiřují. „Úplně poprvé budou vánočně dýchat ulice Masarykova a Mostní. Po opravě mostu přes Bečvu se jeho zábradlí nově rozzáří světelnými závěsy,“ prozradila místostarostka města Yvona Wojaczková.

V ulici Masarykova bude na pouličních lampách zářit pětadvacet nových velkých světelných hvězd. Vánoční dekorace, kterých bude více než stovka, okrášlí centrum města i přilehlé ulice. Město se rozsvítí v sobotu 1. prosince a zářit bude až do 6. ledna.

Rožnovské náměstí bude krášlit smrk z Vigantic

Desetimetrový smrk ztepilý věnovala Rožnovu pod Radhoštěm rodina Mrhálkova z Vigantic.

Jeho rozsvícení i rozsvícení Betlému karpatského lidu je v Rožnově už tradiční součástí předadventního kalendáře.

„Letos se vánoční strom poprvé rozsvítil v pátek 30. listopadu o půl páté odpoledne. Stejně jako samotný betlém, jehož součástí je dvacet postav osob a zvířat,“ přiblížil mluvčí radnice Tomáš Gross.

Při rozsvícení stromu se rozžehne čtyřiadvacet světelných girland, které obsahují celkem 4800 LED diod.

„Součástí vánoční výzdoby Masarykova náměstí je také sto sedm převěsů a girland, které budou lemovat náměstí. Vánoční osvětlení ozdobí také ulici Lázeňskou a lávku pro pěší u Společenského domu,“ uzavřel rožnovský mluvčí.