Lidem změna příliš nevadí. „Myslím, že pokud děti nemusí chodit do školy pěšky několik kilometrů, tak není zase tolik důležité, kde budou. Školy máme ve městě, řekla bych kvalitní a kamarády si děti najdou všude,“ svěřila se například Helena Jurajdová ze Vsetína.

Někteří Vsetíňané by prý nového rozdělení obvodů využili, jen pokud by nebylo místo jinde. „Kdyby naše děti znovu musely do první třídy, tak je pošleme do školy v Rokytnici místo na Ohradu. Pokud by tam bylo místo, tak by nás nutit dát dítě jinam nemohli. Ale syn už školu vyšel,“ uvedla Věra Škrobáková ze Vsetína.

Důvodem pro úpravu vyhlášky je prý předpokládaný zvýšený počet žáků prvních tříd. „Podle matriky by mělo příští rok nastoupit do škol dvě stě čtyřicet pět dětí. Chceme proto rovnoměrně začlenit žáky do všech škol ve městě,“ prozradil místostarosta Petr Kořenek.

Obvody získalo celkem pět základních škol ve Vsetíně. „Pro Základní školu Integra a Základní a Mateřskou školu Turkmenská školské obvody určeny nejsou,“ uvedl místostarosta.

Rozdělení školských obvodů zaručuje, že se každé dítě na základní školu dostane. „Nijak by nemělo ovlivnit možnost rodičů rozhodnout se, do které školy své dítě umístí,“ dodal Kořenek.