Slavnostního otevření se zúčastnila řada významných hostů v čele s předsedou vlády České republiky Bohuslavem Sobotkou a ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou.

Bohuslav Sobotka pogratuloval Vsetínu i kraji k získání nového domova, za kterým vidí spoustu let práce, příprav a jednání. Ocenil především efektivní využití evropských dotací. „Když se podívám, na co se v minulých letech používaly unijní dotace, golfovými hřišti počínaje a některými projekty pro projekty konče, mám radost z každé takovéto investice, která je na první pohled užitečná," řekl český premiér při slavnostním otevření.

Připomněl, že společnost stárne a lidí, kteří potřebují sociální služby, přibývá. „Musíme na to myslet v rozpočtech obcí, krajů i státu," zdůraznil Bohuslav Sobotka.

Dodal, že vláda bude mít v rozpočtu pro příští rok na sociální služby 8 miliard korun, což je nejvíce za poslední roky.

Moderní budovu ve Vsetíně ocenila i ministryně práce Michaela Marksová. „Z doby socialistické a čerstvě postsocialistické si pamatuji, jak vypadaly domovy pro seniory. Bylo to příšerné. Jsem ráda, že dnes už máme takové nádherné a moderní stavby. Dovedla bych si v nich představit i sama sebe," připustila ministryně.

Krajská radní pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan připomněla, že díky novým domovům ve Vsetíně a Valašském Meziříčí se staří lidé dostanou blíže ke svým rodinám a také mezi sebou budou moci vytvořit komunitu. „Velké domovy byly anonymnější. Tady bude padesát lidí schopných se potkat, seznámit se," poznamenala Valentová Nersesjan.

Práce na domově ve Vsetíně ještě nejsou u konce. Město Vsetín bude mít na starosti zvelebení jeho okolí. „V sousedství stojí dům, který v příštích dnech asanujeme. Tak jsme se s krajem dohodli," přiblížil jednu z úprav starosta Vsetína Jiří Čunek.

Moderní budova, kterou bude provozovat organizace Sociální služby Vsetín, nabízí kapacitu 51 lůžek. Sloužit má především starým lidem ze Vsetína a blízkého okolí. Domov zde nalezne také část klientů z Domova pro seniory Podlesí, který se zavírá.

Záměr vybudovat nový domov schválila už v roce 2010 Rada Zlínského kraje. Z celkové částky téměř 87 milionů korun zaplatil kraj 37 milionů, značnou část nákladů pokryla dotace z Evropské unie. V areálu domova je i hřiště na pétanque, budovu samotnou nábytkem vybavila Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem.

Ve stejný den otevírali pracovníci Sociálních služeb Vsetín takzvaný Seniorpark také ve Valašském Meziříčí.