Pořad připomene návštěvníkům, že život minulých generací na Valašsku, našich staříčků a stařenek, byl spojený s každodenní prací. Od jara se lopotili na svých kamenitých políčkách s očekáváním dobré sklizně.

Koncem září a zejména v říjnu se sklízela jablka, která se dále zpracovávala, především v sušírnách na křížaly. „Ta nejlepší se ukládala do sklepa pro zimní konzumaci, někdo z jablek lisoval mošt. Sbíraly se švestky trnky a vařila se z nich povidla, nebo se sušily v sušírnách," připomněla Pavlína Polášková z Valašského muzea.

Stavení se pomalu připravovala na dlouhé zimní období. Hospodyňky krouhaly a nakládaly zelí do škopků, které bylo až do pozdního jara spolu se zemáky nejčastější složkou potravy Valachů. „Děvčata chodívala hrabat listí na podestýlku dobytku, hospodář s pacholky zajišťoval zásoby dřeva k topení. Dlouhé krkošky se řezaly na krátká polena, která se ukládala kolem celého stavení. Také se podruhé stříhaly ovce a prováděla se lehká orba políček," vyjmenovala Polášková.

Právě tyto podzimní práce nabídne návštěvníkům sobota 24. září ve Valašské dědině. Chybět nebudou ukázky mletí mouky a pohanky, strouhání šindelů, řezání na cirkulárce a štípání, tkaní koberců a kovářské práce.

Ovšem nejenom prací živ je člověk, po celodenní dřině bylo potřeba se také dobře najíst. Ani návštěvníci skanzenu nebudou v sobotu hladovět, ale ochutnají tradiční a zapomenuté pokrmy.

„Hospodyně v chalupách připraví na zelných listech podlesníky, budou se péct placky z vařených brambor na plotně sporáku s máslem a povidly. K ochutnání budou také beleše s jablky či prostná kaše s trnkami," vyjmenovala Pavlína Polášková.

Jak se na Valašsku říká, nebylo by roboty, aby se při ní nezpívalo. V sobotu se o dobrou náladu postará gajdoš Petr Sovják z Neubuze a Gajdoši z Kopanic, kteří zahrají k práci i hostům pro potěšení.

Areál Valašské dědiny muzea bude v sobotu otevřený od 10 do 17 hodin.