Mezi desítky stánků umístěných ve třídách a na chodbách školy se proplétaly stovky zvědavců. „Je to tady skvělé. Nejlepší jsou skořicové svíčky. Určitě přijdeme příští rok znovu," svěřila se jedna z místních, která prozradila pouze jméno Marie.

Některé zaujaly zase výrobky z kostí. „Mají tady kostěné náramky a plno dalších zajímavostí. Přijeli jsme tady skupinka pěti lidí, abychom se podívali a koupili třeba nějakou drobnost rodině či kamarádkám," řekla další z návštěvnic jarmarku Lenka Šebelová ze Vsetína.

K vidění byla také takzvaná zakuřovaná keramika. „Protože se dělá se v peci, kde se topí dřevem, má černou barvu. Kdybychom ji dělali v elektrické peci, je červená," vysvětlila Květa Šuláková z Velké Lhoty, která vypomáhá svému manželu Ivanovi.

Jarmarku se dvojice keramiků účastní každoročně. „Pokud je trochu času, tak se i někdy porozhlížíme po ostatních stáncích. S většinou účastníků se ale za ty roky už známe," dodala Květa Šuláková.

O účast na jarmarku byl mezi řemeslníky zájem veliký. „Hlásilo se nám daleko více lidí, než jaká tu je kapacita. Ale protože nejsme obyčejný trh, účastníky si pečlivě vybíráme," uvedla pořadatelka akce Dana Šmelcerová.

Zájemci si mohli projít sto třicet stanovišť nejrůznějších lidových řemesel. „Některá lidé uvidí už maximálně jen ve skanzenech. Mezi takový unikát patří například zuberská krajka. Ale zajímavé je všechno. I když jsou dva keramici vedle sebe, každý má jiný styl," pokračovala Šmelcerová.

Lidé mohli využít jarmarku kromě prohlížení také k nákupu. „Protože se jedná o ruční výrobu, je vše originál. Myslím, že by se tu našlo mnoho netradičních dárků pod stromeček, které by udělaly někomu radost," dodala pořadatelka.

Jarmark v neděli zakončily řemeslné dílny s lektorkami, které vyučovaly krajkářské techniky.