S připravovaným projektem sportovní haly seznámil přítomné na pravidelném jednání zástupců města a místních sportovních klubů, oddílů a organizací místostarosta Petr Nachtmann.

„Stále se ozývají hlasy, podle nichž má v našem městě vyrůst megalomanská hala za stovky milionů korun, která nikdy nepokryje potřeby všech sportů. My chceme jít ekonomicky i provozně výhodnější cestou,“ ujistil Nachtmann.

Minizoo ve Valašském Meziříčí navštíví ročně tisíce lidí
Minizoo ve Valašském Meziříčí navštíví ročně tisíce lidí. Vstup do ní je zdarma

Podle něj město aktuálně připravuje projekt na vznik nové sportovní haly u největší základní školy Křižná, která nemá adekvátní tělocvičnu.

„Počítáme s tím, že by zde vzniklo hřiště o rozměrech 43 krát 23 metrů s tribunou pro dvě stě diváků,“ přiblížil Petr Nachtmann.

Dopoledne školáci, odpoledne sportovci

Dopoledne by halu využívala škola a odpoledne sportovci.

„Například házenkáři se tak po dlouhých letech dočkají zastřešeného hřiště. Zároveň se nejedná o megalomanský projekt, jenž by nám svázal ruce pro další investice do sportovišť ve městě,“ dodal Nachtmann.

Zářijová náborová akce má přivést děti ke sportu

Na stejném jednání se přítomní seznámili také s novým formátem náborové akce Sportuj!, která se uskuteční ve čtvrtek 7. září. Svou účast na ní přislíbily všechny meziříčské základní školy a také předškolní třídy mateřinek.

„Chceme dětem na jednom místě představit možnosti sportovního vyžití ve Valašském Meziříčí. Na akci se proto budou aktivně podílet i zástupci jednotlivých klubů, oddílů a dalších organizací,“ uvedl místostarosta.

V Meziříčí našlo azyl přes tisíc uprchlíků. Pomáhá jim i švýcarská neziskovka
V Meziříčí našlo azyl přes tisíc uprchlíků. Pomáhá jim i švýcarská neziskovka

Zástupci sportovců se dozvěděli také o chystané úpravě dotačních podmínek. Diskutovalo se o možnostech obnovení ankety Sportovec roku či investicích do sportovní infrastruktury.