„Každé nově vzniklé pracovní místo je dobrá zpráva. Myslím, že to většina nezaměstnaných uvítá, protože práce je na Valašsku opravdu málo," reagovala na zprávu třiadvacetiletá Martina Heřmánková, která dojíždí za prací do Rožnova pod Radhoštěm.

Nové pracovní pozice odlehčí také valašskomeziříč­skému úřadu práce, kde v současné době evidují přes 
2 200 uchazečů o zaměstnání. „Pokud opravdu dojde k otevření nové haly, tak bychom to měli poznat. Záleží však na firmě. Kolik stávajících zaměstnanců přivede do výroby a na dalších okolnostech," prozradila ředitelka úřadu práce ve Valašském Meziříčí Hana Votavová.

Redakce Valašského deníku požádala o bližší informace přímo firmu PWO. „Bohužel, tyto informace poskytuje pouze předseda představenstva Vít Valíček, který je momentálně na dovolené," vysvětlila personalistka Jana Zavadilová.

Vyjádření Víta Valíčka ale citovaly úterní Hospodářské noviny. „V těchto dnech začala první z celkových čtyř etap. Jedná se o výstavbu logisticko-montážního centra o rozloze deset tisíc metrů čtverečních," prozradil v celostátním mé­diu.

Centrum by mělo být hotové do konce letošního roku. „Na něj navážou další dvě etapy, jejichž součástí bude i výstavba lisovny, která bude dokončená v příštím roce," dodal pro Hospodářské noviny Vít Valíček.

Po dokončení všech etap bude PWO do svých řad hledat nejen odborné pracovníky s praxí. Pracovní příležitosti se dočkají také absolventi.

Pozitivně se k této informaci vyjádřil také starosta Jiří Částečka, který věří, že do příštího roku vznikne ve Valašském Meziříčí pracovních míst ještě více. „Určitě je to dobrá zpráva. Dostal jsem avízo, že se do Meziříčí chystají další dva až tři noví investoři. Předpokládám tedy, že se vyrovná ztráta, která vznikla propouštěním ve firmě Schott Solar," prozradil starosta města.

Autor: Michaela Horáková