„Ať už budou podmínky provozu lyžařských středisek jakékoli, chceme být na sezónu připraveni. Díky technickému sněhu si vytvoříme kvalitní základ sjezdovek. V dalších dnech by navíc podle předpovědi počasí mělo konečně přijít i první sněžení,“ uvedla mluvčí Ski areálu Razula Martina Žáčková.

Termín zahájení provozu zatím není určen.

Středisko provozuje dvě sjezdovky s vlastní lyžařskou školou, při dostatku přírodního sněhu zde bývá v provozu také jediný snowtubing ve Zlínském kraji.

Jako první se ve středisku každý rok již před Vánoci otevírá rodinná sjezdovka Horal u stejnojmenného hotelu, kterou je možné díky délce 350 metrů zasněžit a upravit během několika dnů. Později bývá otevřena hlavní kilometrová sjezdovka Razula.

Nuceni zdražit

Ceny skipasů, podobně jako v ostatních tuzemských ski areálech, se na Razule letos zvýší kvůli rostoucím provozním nákladům.

„Ceníky ještě dolaďujeme, situaci nám totiž na poslední chvíli zkomplikoval růst cen elektřiny. Půjde o zdražení v řádu procent a dotkne se jak skipasů, tak i služeb lyžařské školy či půjčovny,“ doplnila Žáčková.

Doba je nejistá, termíny se přesto plní

Ski areál Razula je součástí Resortu Valachy, který provozuje také hotely s wellness centry. Ty v zimě nabízejí hostům mimo jiné skipas a neomezený vstup do Wellness Horal v ceně ubytování. Termíny se již plní.

„Doba je sice nejistá a nevíme, co bude, ale mnozí hosté chtějí mít jistotu alespoň předběžné rezervace. Očekáváme, že stejně jako loni dá řada lidí přednost zimní dovolené na českých a moravských horách. Proto také posilujeme personál lyžařské školy, abychom zvládli zvýšený zájem. V současné době máme již obsazené také silvestrovské pobyty a zbývají poslední volné pokoje na Vánoce,“ doplnil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.