Stávající RVS pochází z roku 2002 a podle meziříčské radnice už jeho výměna byla nezbytná.

„Dvacet let fungování se na provozu podepsalo. Nový digitální systém nabídne kvalitnější reprodukci hlášení, moderní ovládání a automatickou signalizaci poruch. Jeho obsluha tak bude snadnější a díky tomu dokážeme občany města v případě krizových událostí snáze varovat,“ vysvětluje starosta města Robert Stržínek.

Výměna se dotkne 209 hlásičů s 557 reproduktory, které město vedle varovných hlášení využívá také k informování o důležitých událostech, jimiž jsou například očista města, pomoc při hledání pohřešované osoby či vybrané kulturní akce.

Profesionální a dobrovolní hasiči zasahují v noci na úterý 21. června 2022 u požáru osobního automobilu Mazda v Bystřičce na Vsetínsku.
Mazda vzplanula za jízdy, práškový přístroj na boj s plameny nestačil

Meziříčanům radnice doporučila, aby po dobu odstávky systému doporučujeme občanům pro aktuální zprávy sledovali web města www.valmez.cz, facebookovou stránku města Valašské Meziříčí nebo se registrovali do služby Mobilní rozhlas.

„Prostřednictvím posledně jmenované budou všechny důležité informace dostávat přímo do svého mobilního telefonu,“ upozornil Václav Ondřej, vedoucí oddělení krizového řízení.

Současná modernizace se zatím netýká analogového RVS v místních částech. Jedná se o 138 hlásičů s 331 reproduktory, na jejichž výměnu se bude město snažit získat také dotaci.