Meziříčští zdravotníci se snaží ve vánočním čase propustit domů všechny, komu to zdravotní stav dovolí. U některých pacientů to ale možné není. „Vánoce v naší nemocnici prožije zhruba sto čtyřicet nemocných," svěřila se mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

Pacienti o tradiční štědrovečerní večeři ochuzeni nebudou. „Kdo není omezen dietou, dostane na oběd čočkovou polévku, nudlový nákyp s tvarohem a kompot. Na večeři jim naservírujeme smažené rybí filé, bramborový salát a nebude chybět ani vánoční balíček s ovocem a sladkostmi," prozradila vedoucí stravovacího úseku Nemocnice Valašské Meziříčí Eva Krutilová.

Strádání nečeká ani pacienty s dietou „Na oběd dostanou bramborovou polévku a taktéž nudlový nákyp s tvarohem. Na večeři rybí filé na kmíně s citronem, bramborovou kaší a meruňkovým kompotem. Ani pro tyto pacienty nebude chybět vánoční balíček," dodala Krutilová.

Vánoce se pracovníci nemocnice snaží připravit také nemocným dětem. „Děláme vše pro to, aby nám jich tady na Vánoce zůstalo co nejméně. Pokud to zdravotní stav dovolí, léčíme je ambulantně. Přesto nám tady na Vánoce zůstane asi deset malých pacientů s doprovodem," uvedla staniční sestra dětského oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí Ludmila Hrbáčková.
Těsně před vánočními svátky zavítají na dětské oddělení i zdravotní klauni, kteří potěší svým vystoupením děti i jejich doprovod. „Klauni se k nám pravidelně vracejí. Jejich návštěvy jsou pro děti velkým zpestřením a zážitkem," informovala Hrbáčková.

Také ve Vsetíně jsou všechna oddělení nemocnice už vánočně vyzdobená. Dny Vánoc tu prožije asi sto šedesát pacientů. „Je to přibližně stejně jako v loňském roce," poznamenala mluvčí Vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

Také vsetínští marodi, kteří nemají dietní omezení, se mohou v nemocnici těšit na smaženého kapra a bramborový salát.

„Pro dietáře připravíme dušené filé, bramborovou kaši a kompot," dodala mluvčí.

Pacientům rozdají navíc balíčky.

„Všichni v nich najdou ovoce a s výjimkou diabetiků také klasické vánoční cukroví," poznamenala Lenka Plačková.

Pacienti mohou také navštívit nemocniční kapli svaté Růženy.