Vánoční strom DeníkuVánoční strom DeníkuZdroj: Redakce„To nemyslíte vážně, tak to je krása. Mám ohromnou radost,“ řekl překvapeně Karel David, starosta Kelče.

Vánoční strom byl ve městě slavnostně rozsvícen v sobotu 2. prosince o půl šesté odpoledne a zdobí jej bílé hvězdy, zlaté baňky a nově i světelné krápníky. Největším letošním tahákem jsou podle starosty světelní andělé stojící před jehličnatým krasavcem.

Čtenáři na Valašsku, Zlínsku, Kroměřížsku i Slovácku vybrali v lokálních anketách Deníku své favority.

Pichláč z Kelče bude o přízeň soutěžit spolu se stromem z Morkovic-Slížan, Hliníku, z Uherského Ostrohu a s jehličnatým krasavcem z Neubuzi u Slušovic. Vítězové okresních kol ankety nyní postupují do kola krajského, kde se utkají o titul a cenu ve výši téměř čtvrt miliónu korun pro svou obec či město.

Kdo měl nejkrásnější strom loni?

Pichlavý fešák z Luhačovic, smrk zasazený před třiceti lety zdobí prostranství před radnicí. V době sázení měl 1,5 metru, dnes se chlubí výškou 15 metrů a díky své majestátnosti je již léta ozdobou města. Možná i díky tomu stal se loňským vítězem Zlínského kraje v anketě Deníku o nejkrásnější Vánoční strom. Lidé mu poslali skoro osmnáct set hlasů. Na druhém místě skončil Uherský Ostroh, třetí byly Bojkovice. V anketě strom z Luhačovice porazil 39 konkurentů z celého kraje.

„Nově doplněná výzdoba, která rozzářila náš živý vánoční strom potěšila, jak místní srdcaře, tak i nadšené návštěvníky města, kteří pak svou radost projevili svým hlasováním. Za to všem patří velké poděkování,“ reagoval na vítězství starosta Luhačovic Marián Ležák.

K ledově svítícímu přibyl loni i teple zářící řetěz. Již zastaralé červené baňky se přestříkaly na zlaté a stříbrné a spolu s jedinečnými dekoracemi, které jsou autorskými originály, pak ozdobily strom v centru města. Barevným tónem navázaly na okolní svítící vánoční výzdobu a hlavně na osvětlenou radnici. Ozářený strom zdobil spolu s ostatní dekorací město až do třech králů. Pro příští rok slibují v Luhačovicích výzdobu obměnit.

Vánoce banner 610x303Vánoce banner 610x303Zdroj: Redakce