V Azylovém domě pro matky s dětmi ve Vsetíně budou držet tradici jako každý rok. „Letos to bude ještě o něco veselejší, protože tu máme tři malá miminka. Ozdobíme stromeček, uvaříme společnou štědrovečerní večeři a pod stromkem se určitě najde nějaký dáreček,“ prozradil ředitel azylového domu Michal Trčálek.

VÁNOCE BUDOU VESELÉ. MAJÍ TŘI MALÁ MIMINKA

Maminky už nějaké dárky dostaly, protože azylový dům se může pochlubit množstvím štědrých dárců. Obyvatelkám také udělaly radost peníze na jídlo, které dostaly z charitní Tříkrálové sbírky.

Ve vsetínském azylovém domě a noclehárně Elim se už na Vánoce pomalu připravují. „Máme za sebou úklid i společné pečení cukroví. A Štědrý večer se chystáme slavit společně, ubytovaní, lidé z noclehárny a můžou k nám přijít i lidé z ulice, kteří jsou s námi v kontaktu,“ přiblížila vedoucí azylového domu Ester Savková. Samozřejmostí je řízek a salát, který si v Elimu připravují sami. A nazdobený stromeček tu září už od minulého týdne.

ŠTĚDROVEČERNÍ JÍDLO SI CHYSTAJÍ TRADIČNĚ SAMI

V noclehárně ve Valašském Meziříčí budou mít klienti díky sponzorské podpoře místních restaurací bramborový salát a kuřecí řízek. Zobnout mohou i vánoční cukroví. „Dostávají také drobné dárky v podobě ponožek nebo hygienických potřeb,“ popsala Martina Došková z Charity Valašské Meziříčí.

Díky tomu, že nejsou kruté mrazy, není noclehárna naplněná. Aktuálně nabízí šest volných míst.

V Azylovém domě pro matky s dětmi v Meziříčí se na Vánoce připravovali celý advent. „Samozřejmě přišel Mikuláš. Maminky také pekly a zdobily perníčky. Ozdobíme stromeček, který bude ve společenské místnosti. Večeře společná není. Chvilku posedíme a pak se maminky se svými dětmi rozejdou do svých pokojů, kde si dají večeři a užijí si sváteční chvilku v soukromí,“ uzavřela Martina Došková.