Předchozí
1 z 2
Další

Ve Vsetíně odstartují předvánoční programy Mikulášským dnem, který je naplánovaný na pátek 2. prosince. Ulicemi města bude projíždět koňský povoz s Mikulášem a jeho pomocníky. Navštíví mateřské školky, odpoledne pak bude družina šířit vánoční náladu v centru města. Na náměstí Svobody se po dvouleté pauze uskuteční Mikulášský jarmark.

Naplánovaný je také zvonečkový průvod, do něhož se mohou zapojit malí i velcí a doprovodit Mikuláše při rozsvěcování vánočních stromů na vsetínských náměstích. Správnou mikulášskou atmosféru podpoří také pravá čertovská družina z Valašské Polanky.

„Mikulášský den se po dvou letech vrací do běžného režimu, kromě návštěvy Mikulášské družiny budeme konečně moci v plném rozsahu prožít tradiční Mikulášský jarmark,“ potvrzuje místostarosta Vsetína Pavel Bartoň.

Den otevřených dveří na oddělení rehabilitace ve Vsetínské nemocnici; úterý 22. listopadu 2022
Rehabilitace ve Vsetíně uvedla novinky, zájem byl o vodoléčbu i kompresní pásky

Dopoledne projede mikulášská družina na koňském povoze centrem města a zavítá za dětmi do vsetínských mateřinek, aby je pozvala na Svárov.

Tady pro ně budou připravené vánoční stromky k ozdobení a také další program v režii Střediska volného času Alcedo. Zpestřením Mikulášského dne bude i Andělská pošta, jejímž prostřednictvím mohou děti poslat dopis Ježíškovi.

„Kdo byl celý rok hodný jistě nebude mít strach nechat se zvážit na čertovských vahách,“ říká Pavel Bartoň.

Mikulášský jarmark na Náměstí Svobody potrvá od deváté hodiny ráno do pěti odpoledne.

„Jeho návštěvu příchozím zpříjemní kapela Čertovka ze Střelné. Podvečerní program obohatí také kapela Valašská žízeň,“ zve jednatelka pořádajícího Domu kultury Vsetín Petra Vaňková.

Veselé vánoční hody: Jarmark i koncerty znýmých jmen

Druhou významnou část předvánočního programu ve Vsetíně představují Veselé vánoční hody v posledním týdnu před Štědrým dnem. Týdenní program spojený s jarmarkem přinese několik let odkládané koncerty: pódiu na náměstí Svobody bude koncertovat Heidy Janků, Laura a její tygři nebo Leona Machálková.

Čtvrtek bude patřit Zbyňku Ternerovi a speciálnímu vánočnímu videomappingu na budovu zdravotnické školy. Připravené koncerty se uskuteční od 16.30 hodin a zhruba hodinu před nimi vždy vystoupí vsetínské spolky, ZUŠky nebo místní kapely.

Cena města Vsetína.
Vsetíňané mohou do konce roku navrhovat osobnosti na Cenu města za rok 2022

V předvečer Štědrého dne vánoční atmosféru dotvoří tradiční Zpívání koled se Vsacanem na Dolním náměstí. Během středy a čtvrtka bude otevřeno také benefiční Dětské vánoční městečko v režii manželů Hurtových.

Po omezeních, která v minulých dvou letech způsobila pandemie, se kromě kulturního programu budou moci návštěvníci potkat také u tradičního jarmarku, který bude probíhat pondělí do pátku v době od 9 do 17 hodin.

„Srdečně se těšíme na všechny, ať už přijdou podpořit dobrou věc v rámci Dětského vánočního městečka, nebo si jen nakoupit poslední vánoční drobnosti na jarmark či se potkat se svými známými u koncertu,“ dodal s pozváním Pavel Bartoň.

Do Meziříčí dorazí vánoční kamion

Vánočním programem ožije také opravené náměstí ve Valašském Meziříčí. V pátek 2. prosince se mohou lidé těšit na Mikulášský jarmark s nadílkou a rozsvěcením vánočního stromu. Následně odstartuje program Vánočních trhů.

„Můžeme všechny ujistit, že po covidové pauze se do našeho města vrátí oblíbené Vánoce ve Valmezu. Nabídnou bohatý kulturní program a nejen to,“ slibuje místostarostka Yvona Wojaczková.

Mikulášský jarmark začne první prosincový pátek na náměstí od 9 hodin. Rozsvěcení vánočního stromu je naplánované na tentýž den na 17. hodinu.

Ve středu 7. prosince od 18 hodin zazní náměstím koledy, v pátek 9. prosince se uskuteční Česko-chorvatský večer. Ten odstartuje ve 14 hodin a nabídne speciality připravované chorvatskými krajany s následným kulturním programem.

Léčba pomocí parafínových zábalů ve Vsetínské nemocnici.
Bezplatná vyšetření a řada novinek, valašské nemocnice zvou k návštěvě

Vánoční trhy doplněné o příjezd známého Vánočního kamionu Coca-Cola začínají v pátek 16. prosince. Trhy s doprovodným programem potrvají do soboty 24. prosince.

„Vedle širokého sortimentu prodejců, vánočního punče a dalších pochutin se mohou návštěvníci těšit například na vystoupení kapel Buty a Legendy se vrací, zpěvačky Lenny nebo Rock&Roll Bandu Marcela Woodmana,“ doplnil pozvánku Roman Štěrba, ředitel Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

Součástí programu bude také vystoupení regionálních umělců. Na nádvoří zámku Žerotínů, které se po loňské úspěšné premiéře opět vánočně rozsvítí, nebude chybět ani velký dřevěný betlém.

Štědrý den po setmění pak nabídne koncert Dechové hudby města Valašské Meziříčí, vystoupení VSPT Bača a tradiční půlnoční.