Vedení fakulty se kromě Meziříčí rozhoduje ještě mezi Havlíčkovým Brodem a Prostějovem.

Sídlem pobočky vysoké školy by se měla stát budova bývalého potravinářského učiliště. Radnice ji pro tento účel koupila od kraje, stavební úpravy si vyžádají 15,5 milionu korun. Město zatím hledá možnosti, jak rekonstrukci financovat. Radnice se s žádostí o peníze obrátí na ministerstvo školství, Zlínský kraj, případně evropské fondy.

Investice zahrnuje vybudování dvou poslucháren za více než devět milionů korun, na více než dva miliony přijdou dvě počítačové učebny, bezbariérovost objektu pak na 1,2 milionu korun.

V případě, že se vedení VUT Brno skutečně rozhodne otevřít bakalářské studium ve Valašském Meziříčí, první studenti sem přijdou již v následujícím akademickém roce. Vyučovat by se zde měl obor stavebního inženýrství, který tak naváže na programy stavební průmyslovky ve městě. Otevření bakalářského studia ve městě znamená pro studenty výrazné snížení nákladů na studium, především koleje a dopravu.

Bakalářské studium ve Valašském Meziříčí zatím realizuje pouze Vysoká škola báňská - Technická univerzita v Ostravě. Jejím partnerem je meziříčská obchodní akademie.