Například pořadatelé 38. ročníku Folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček nyní potvrdili, že oblíbená a tradiční hudební akce se v původně avizovaném termínu 25. až 27. června v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí uskuteční.

Byť s omezeními. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Pořadatelé dlouho napínali, jak to s existencí letošního ročníku Valašského špalíčku bude.

„S jednotlivými účinkujícími jsme ale jednali od začátku nouzového stavu a se všemi probírali různé varianty,“ ujistil za pořadatelský tým Ondřej Smolka.

Připustil však, že jasno nebylo ještě do konce minulého týdne.

„Situace se ale začíná měnit a současné podmínky dávají k pořádání festivalu přesnější obrysy. V úvahu ale bereme, že se opět může vše ze dne na den změnit a zásah vyšší moci tak nikdo neovlivní,“ upozorňuje Smolka.

PROGRAM KVŮLI OPATŘENÍM ZEŠTÍHLIL

Vzhledem k situaci museli ale pořadatelé sáhnout k úpravám festivalového programu.

„Bohužel neuvidíme zahraniční účinkující jako je The Blues Band, bývalý kytarista a zakládající člen kapely Thin Lizzy Eric Bell, Dave Kelly, polskou bluesovou delegaci a jiné,“ prozradil Ondřej Smolka. Pořadatelé se však domluvili na jejich účasti na festivalu v příštím roce.

Podle Smolky však program na kvalitě neutrpí. Posluchači se mohou těšit například na Václava Neckáře & Bacily, Jazz Q s Martinem Kratochvílem, Michala Prokopa, kapelu Impuls se Zdeňkem Fišerem, Geralda Clarka (JAR), Františka Segrada s kapelou, Tonyho Ackermana (USA), Luboše Andršta, soubor C&K Vocal a mnoho dalších.

Konání Valašského špalíčku se samozřejmě bude řídit danými hygienickými podmínkami, které stanovuje Ministerstvo zdravotnictví ČR pro konání kulturních a společenských akcí a budou platné k datu konání 38. ročníku.

„Prosíme o návštěvníky o jejich dodržování. Z tohoto důvodu nyní prodáváme vstupenky do kapacity tří set lidí, jež by mělo rozvolňování povolit od pondělí 25. května,“ upozornil Smolka.