Do letošního ročníku se zapojilo třicet třeťáků ze čtyř středních škol ze Vsetína, Valašského Meziříčí a Valašských Klobouků. Největší zastoupení mají tradičně studenti vsetínského gymnázia. Mezi nimi je také Kristýna Mačková.

„Mám zájem o studium medicíny. Těším se, že se setkám s odborníky různých profesí, dozvím se více o práci ve zdravotnictví,“ říká studentka.

Program Valašského Medik Klubu je rozdělený do deseti celků. Během školního roku se účastníci potkají vždy alespoň jednou měsíčně. Studenty čekají odborné prezentace například z neurologie, radiodiagnostiky, anesteziologie a resuscitace, porodnictví, fyzioterapie či chirurgie a také návštěvy pracovišť.

Přípravě programu se věnují odborníci ze svých oblastí, studenti se setkají i s některými primáři.

„Na příštím setkání bude hovořit i jeden z nově nastoupených lékařů. A to nejen o svém oboru neurologii, ale podělí se také o zkušenosti z absolvovaného studia, což je pro mladé lidi, kteří uvažují o uplatnění ve zdravotnictví, určitě hodně zajímavé a důležité,“ je přesvědčený náměstek pro personální řízení Martin Pavlica.

ABSOLVOVÁNÍM KURZU TO JEŠTĚ NEKONČÍ

S účastníky Valašského Medik Klubu se organizátoři snaží zůstat v kontaktu i po absolvování programu. Studenti se na ně mohou obracet v otázkách kariérového poradenství, získávají nabídky brigád, stipendií, pracovního uplatnění, bezplatné účasti na vzdělávacích akcích, které pořádá Vsetínská nemocnice.

„Zdravotnické profese jsou velmi žádané. Po lékařích, všeobecných sestrách, fyzioterapeutech, radiologických asistentech a dalších odbornících bude velká poptávka i v letech budoucích. Naším cílem je mladé lidi motivovat ke studiu lékařství a dalších zdravotnických oborů,“ dodal náměstek pro personální řízení.