Soubor v současnosti navštěvuje čtyřiadvacet dětí ve věku od deseti do šestnácti let. "Ve svém repertoáru mají třeba ukázku venkovského trhu, pastevecké hry nebo předvádění nejrůznějších řemesel," vyjmenoval vedoucí celého souboru Lipta Ladislav Michálek.

Členové Malé Lipty se také aktivně podílejí na chodu Dětských dnů v Liptále. Každoročně nevynechají dětské přehlídky, festivaly a slavnosti v Rožnově pod Radhoštěm, Zubří, Valašských Kloboukách či Vizovicích. "Letos nás čekají už páté hodečky v Dolních Dunajovicích u Břeclavi," prozradil vedoucí. Soubor nebude chybět ani na Liptálských slavnostech koncem srpna.

V konkurenci ostatních valašských folklorních sdruženích se nenechá soubor zahanbit. "V letošním roce se Malé Liptě podařilo postoupit mezi osm nejlepších valašských souborů do regionální přehlídky v Rožnově pod Radhoštěm s pásmem Do mlýna," pochlubil se Michálek. Úspěšní jsou také jednotliví zpěváci. V pěvecké soutěži o nejlepších zpěváka s názvem Zpěváček, který má finále ve Velkých Losinách, se každoročně probojuje členka Malé Lipty Lenka Mrlinová. "Letos získala krásné bronzové místo," potvrdil.

Aby zvládli valašské tance, je třeba trénovat na zhruba deset vystoupení, které ročně absolvují. "Děti se scházejí jednou týdně a součástí tréninku jsou také študýrky neboli trénování jednotlivých samostatných kroků," prozradil Michálek.

S tím, že kroky poté spojují do tanečních celků v podobě figurálních tanců a na závěr stále opakují tematická pásma.
Malou Liptu mají na starost vedoucí Jarmila Hrádková a Andrea Čalová. Malé folkloristy doprovází cimbálovka Jiřího Nechanického, stejně jako mladší liptálský soubor Malůšata.