„Přišli jsme si odpočinout od každodenní dřiny. Chodím téměř na všechny akce, které se v Huslenkách pořádají. Klidně by jich mohlo být i více," těšil se na koncerty a zábavu místní Martin Hrnčiřík.

Zpočátku bylo publikum nesmělé, výbornou hudbu si užívali spíše u stolu nad pivem. Postupně se ale parket zaplnil. Přesto byla letos účast oproti minulým ročníkům slabší. Většina muzikantů si ale hraní užívala.

Zejména z Kajkery a Midnight Blue byla přímo cítit radost z hraní. Kvalitní výkon předvedli i Donor, Monty doprovázen houslistou posluchače překvapil posluchače svou instrumentalitou i kvalitními songy z vlastní dílny.

„Tento víkend je v okolí spoustu velkých akcí, sešlo se tu proto méně lidí, než je obvyklé. I tak jsme si to ale všichni užili. Bylo to takové příjemné posezení u kvalitní hudby," popsal jeden z pořadatelů Michal Mikulenka.

Festival vznikl z popudu kapely STRAM.

„Záměr byl dát prostor začínajícím kapelám. Postupně se to vyvinulo a teď už to má cekem zvuk. Nehráli jsme proto, že koncertujeme zítra (v sobotu, pozn.red.) i příští týden. Říkali jsme si, že už je nás slyšet dost," vysvětlil se smíchem Mikulenka.

Vendula Životská