Za volant rychlých strojů usednou závodníci z pěti různých zemí. Vedle světových špiček motoristického sportu také osobnosti českého šoubyznysu zpěvačka a herečka Olga Lounová či herec Lukáš Langmajer.

Mezi závodníky se objeví také obhájce prvenství z roku 2013 Martin Vlček či Roman Odložilík, který rovněž patří k absolutní české špičce. Startovat budou i Němec Tobias Edelman a Nor Petter Kristiansen známí z evropských soutěží.

Přislíbená hojná účast předčila očekávání pořadatelů. „Je to potěšující, ale současně zavazující. Na všechny se ale těšíme a doufáme, že účasti na Valašce nebudou litovat. Pořadatelsky jsme se snažili udělat všechno pro to, aby posádky mohly divákům předvést svoje maximální výkony," řekl předseda organizačního výboru rallye Jaromír Tomaštík.

Přihlášku k účasti na Valašce v platném termínu zaslalo celkem 106 posádek. Většina přihlášek je podle očekávání z České republiky. „Na Valašsku se ale letos představí také zástupci ze Slovenska, Polska, Německa a Norska," dodala tajemnice Valašské rally Petra Mynářová.

Na slavnostním startu rallye se v pátek v podvečer na náměstí ve Valašském Meziříčí objeví také bývalý spolujezdec tragicky zesnulého závodníka Jiřího Sedláře Josef Častulík. Valaška se totiž jede také jako Memoriál Jiřího Sedláře.

Samotné ostré závody se pojedou v sobotu 16. dubna a budou je provázet i dopravní omezení a zvýšený dohled policistů. Silnice z Hostašovic do Lešné bude v úseku Hostašovice Jasenice Mštěnovice Příluky Vysoká Perná pro veřejnost uzavřená od 10 do 17.50 hodin.

V případě rychlostní zkoušky Přehrada bude silnice na Bystřičce od křižovatky do Růžďky ve směru kolem farmy pod hráz přehradní nádrže na Velkou Lhotu, dále jednosměrka kolem přehradní nádrže U Bušů modlitebna Valašská Bystřice uzavřená od 11 do 18.20 hodin. „Silnice z Malé Bystřice k hotelu Klenov zůstane průjezdná. Je ale nutné počítat s tím, že na ní budou diváci odstavovat svá vozidla. Velké parkoviště je pak za hotelem Klenov," upozornili pořadatelé.

Na průběh závodů budou dohlížet také policisté. „Bezpečnost samotnou mají na starosti především pořadatelé rallye. Policisté se zaměří na zvýšený dohled při přesunech účastníků i diváků z jednotlivých rychlostních zkoušek," uvedl vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.