Na menší zájem ze strany stavebníků si tak ani od počátku letošního roku nemohou stěžovat stavební firmy.
„Máme čím dál tím víc zakázek. Nejvíce od lidí z okolí, ale také z větší dálky. O letošní rok rozhodně strach nemáme,“ potvrdil Jaroslav Kuchno, majitel stavební firmy z Valašského Meziříčí.

Zájem ze strany stavebníků o výstavbu rodinných domů podle jeho slov ani v letošním roce neklesá. „Ubývá ale řemeslníků. Schopné zedníky nebo tesaře jsme schopni přijmout ihned, zakázek máme skutečně dost,“ dodal Jaroslav Kuchno.

Přestože až do konce zimy bude panovat na stavbách relativní klid, o práci se nebojí ani prodejci stavebního materiálu. „Podle zkušeností až po konci zimy skončí obvyklé ´jalové období´, kdy se toho moc neprodá. Pokud ale bude průběh zimy příznivý jako doposud, o žádném poklesu v nákupu zboží nebude řeč. Už teď je letošní rok v tomto směru srovnatelný s loňským rokem,“ konstatoval Jiří Koňařík z firmy Kostav Horní Bečva.

Pro řadu lidí je však stavění vlastního domu dosud nedosažitelnou záležitostí.
„Požádat o hypotéku a splácet každý měsíc dejme tomu šest, sedm tisíc, to bych finančně neunesla. Mám dvě děti a jsem na jejich výchovu sama. To radši zůstanu v paneláku,“ uvedla Jiřina Koňaříková z Rožnova pod Radhoštěm.