"Připadali jsme si jako za první republiky. Co jsme neobjeli vozem nebo neprošli pěšky, to se nedalo zjistit," uvedl starosta Jiří Částečka. Upozornil na to, že včasné varování může kromě lidských životů zachránit i majetek v mnohonásobně vyšší hodnotě, než činí náklady na provoz hlásičů. Podle Beneše přijde radnici nákup varovných zařízení na desítky, maximálně stovky tisíc korun. "Nákup bude možný ještě letos, záměr však ještě musí posvětit orgány města," dodal Beneš.
Lokální záplavy ve Valašském Meziříčí velké škody nenapáchaly. Lidé na radnici nahlásili pouze několik zatopených sklepů. "Ostatní škody zřejmě nebyly tak veliké, aby o nich občané informovali," míní starosta. Město nechalo v ulicích přistavět pouze čtyři kontejnery na objemný odpad. Škody na veřejném majetku pak radnice vyčíslila na 2,1 milionu korun. "Drtivá část připadne na opravy, zbývajících 48.000 si vyžádá úklid," upřesnil Jaroslav Straka z odboru komunálních služeb valašskomeziříčské radnice.
V místní části Poličná bude nákladem více než 700.000 korun nutné opravit dvě lávky přes potok Loučka a zhruba 500 metrů místních komunikací, zpevnit koryto a odklidit splašky. V místních částech Brňov a Hrachovec voda podemlela cesty, v Podlesí a Krhové poškodila mostky a v Bynině silniční propustek. Ve městě si oprava téměř 600 metrů podemletých vozovek vyžádá více než 600.000 korun.
Vytrvalý déšť zaměstnával obyvatele a hasiče ve Zlínském kraji od minulé středy. Hasiči nejčastěji odstraňovali stromy spadlé na silnice či budovy, čerpali vodu ze sklepů, pročišťovali ucpané kanalizace či odstraňovali nebezpečné naplaveniny z mostků. Nejhorší situace byla na Vsetínsku, kde hasiči zaznamenali 40 výjezdů. Svá koryta kromě Rožnovské Bečvy ve Valašském Meziříčí opustil i potok Loučka a říčka Mojena v Hulíně na Kroměřížsku, která zalila sady v místní části města Chrášťany.