Na první povodňový stupeň vystoupala v noci na pondělí hladina řeky Bečvy ve Vsetíně. V deset hodin ráno překonala jeho hranici o čtyři centimetry a dosáhla celkových 284 centimetrů. O několik kilometrů dál v Jarcové už ale hladina Bečvy dosahovala jen 231 centimetrů. „To je přibližně o čtyřicet méně, než je v těchto místech hranice prvního stupně povodňové aktivity. Zatím má hladina sice tendenci stoupat, ale nepředpokládáme, že prvního stupně dosáhne,“ hlásila o půl jedenácté dopoledne Pagáčová.

Tradičně nejdříve překročila hranici povodňových stupňů hladina říčky Bystřičky, která přitéká do stejnojmenné přehrady. V pondělí dopoledne dosáhla druhého stupně, tedy stavu pohotovosti. „Vystoupala na čtyřiapadesát centimetrů. Do třetího stupně tedy chybí ještě dalších třicet. Neočekáváme, že jej dosáhne,“ zhodnotila Pagáčová.

Přehrada Bystřička přesto zvýšila odtok. „Nyní je výška vody v nádrži rovna tři sta sedmdesáti pěti centimetrům. To je asi metr pod maximální zásobní hladinou a devět metrů pod hranicí přelivu,“ dodala dispečerka Jana Pagáčová.