Ve Vsetíně se v sobotu stovky lidí tísnily na prostranství u radnice a Domu kultury už před čtvrtou hodinou odpolední. Začínal dětský Silvestr, jehož součástí byl také první ohňostroj.

Silvestrovský program pro dospělé začínal v jedenáct večer diskotékou pod širým nebem. „Součástí oslav byl pak novoroční přípitek se starostkou města Ivetou Táborskou, druhý ohňostroj a druhá část diskotéky,“ přiblížila za spolupořádající Dům kultury Eva Liďáková.

Ve švech praskalo v sobotu v podvečer také náměstí ve Valašském Meziříčí. Už tradičně zde byla na silvestrovské oslavy vyčleněna doba od sedmnácti do dvaceti hodin. Nechyběly soutěže ani diskotéka.

Dřívější vítání nového roku mnohým místním vyhovovalo. „Myslím si, že je to dobře vymyšleno. Lidé se přijdou pobavit a pozdravit s přáteli. Novoroční přípitek pak můžou lidé v klidu zvládnout doma. Alespoň my to tak děláme,“ svěřila se na meziříčském náměstí Martina Trčková.

Ve Francově Lhotě je místem silvestrovského setkání již tradičně rozhledna na Čubově kopci. „Také letos jsme zde měli připravenou vatru. Postupně se u rozhledny sešlo na čtyřicet lidí z naší i slovenské strany hranice,“ přiblížila starostka Francovy Lhoty Kateřina Trochtová.

Dodala, že na druhý den si řada lidí procházku k rozhledně zopakovala při tradičním novoročním výšlapu.