Desítka nadšenců si už dopoledne užívala také prázdnou sjezdovku Razula ve Velkých Karlovicích. „Je to příjemné, napadlo dalších pět centimetrů sněhu a podklad přitom není vůbec zledovatělý,“ pochvaloval si Lukáš Hlavinka z lyžařské školy Adventure Team.

Kvůli dobrým podmínkám plánují ode pátku provozovatelé sjezdovek Razula a Horal také večerní lyžování. „Na Horalu chystáme navíc akci nazvanou Šmigrůst na sjezdovce.

Na terase hotelu přímo nad vlekem bude hrát diskžokej,“ uvedl správce areálu Leo Bača. Pokud podmínky dovolí, chtěli by ve Velkých Karlovicích ještě čtvrtého dubna uspořádat otevřený závod v obřím slalomu Razula Cup.

O víkendu se bude lyžovat také u javornické chaty Kohútka a v reálu V Sedle na Soláni. Od dneška se kola vleků opět roztočí i v Horní Bečvě. Tamním vlekařům se s určitostí podaří splnit odvážný slib z ledna, že se sněhem vydrží až do Velikonoc. „Pojedeme dnes, v sobotu a v neděli, vždy od devíti do šesti večer,“ ujistil provozovatel areálu U Sachovy studánky Antonín Tovaryš.

Více čtěte v tištěném vydání Valašského deníku v pátek 21. března