„Máme otevřeno denně. Na koupání je zima, ale někteří lidé si chodí posedět alespoň do bufetu,“ informovala z koupaliště v Mikulůvce provozní Eva Koláčková. Mezi pravidelné návštěvníky tamního areálu patří nyní i rekreanti, kteří si svoji dovolenou jistě představovali docela jinak. „Počasí mě zklamalo, letos jsem se ve venkovním bazénu ještě nekoupal. Ale léto nekončí, určitě se oteplí,“ doufá Milan Malovaný z Bystřičky.

„Situace je nyní bohužel taková, že bufet dotuje koupaliště,“ připustil provozovatel areálu Karel Mikuš. Návštěvníci se tak musí těšit alespoň na náhradní program.

Pracovníci areálu pro ně každý víkend organizují turnaje v plážovém volejbalu, plážovém fotbale, badmintonu nebo ve stolním tenisu.

Podle provozovatelů letních bazénů by situaci nyní nijak významně nezlepšilo ani umělé vyhřívání. „Je to příliš nákladné. Pro malá koupaliště, která nemají další atrakce, jako například tobogány, by tato investice nebyla ekonomicky výhodná. Lidi totiž ve velkém počtu dokáže přitáhnout pouze slunečné počasí,“ vysvětlil Karel Mikuš.

On sám ale věří, že na zklamání je ještě brzy a léto se umoudří. Pokud se totiž vyčasí, slunce vodu v bazénu vyhřeje na ideálních čtyřiadvacet stupňů už za dva dny.

Téměř prázdno bylo včera i na nově zrekonstruovaném koupališti ve Valašské Senici, které patří do majetku obce. Modernizovaný areál za bezmála devatenáct milionů korun začal sloužit teprve devátého července a nyní odpovídá nejpřísnějším evropským normám.

„Přes týden bazén navštívilo jen několik lidí, nyní o víkendu už ale čekáme větší návštěvu,“ uvedl starosta Valašské Senice Pavel Novosád. Jeho očekávání by se mohlo splnit, sobota i neděle má být podle předpovědí meteorologů o nějaký ten stupeň přece jen teplejší.