„U nás je po sezoně. Většinou se objeví jen pár běžkařů. Pokud by ale například o víkendu zájem lyžařů byl, jsme schopni je pět rozjet,“ uvedl Dan Václavek z horského hotelu Portáš v Javorníkách.

Optimismus ale stále nedošel provozovatelům lyžařského střediska Kohútka. „Zatím jedeme nepřetržitě až do neděle. Pokud bude dost zájemců, bude se u nás lyžovat i další víkend,“ informoval Josef Kocůrek z hotelu Kohútka.

V sobotu tam navíc u horní stanice velké sjezdovky vypukne oslava. „V sobotu v jedenáct hodin se rozloučíme se starým vlekem, který bude nahrazen sedačkovou lanovkou. Akce bude jistě zajímavá i pro pamětníky,“ je přesvědčen Kocůrek.

Provoz už vlekaři omezili i na Soláni. „Přes týden je to bída, takže se bude lyžovat pouze od pátku do neděle. Naopak v Karolince zájem stále přetrvává, takže se provoz vleku pořád vyplatí,“ sdělil Marek Cimala ze společnosti, která oba areály provozuje.

Jak tomu ale bude po víkendu, nedokázal s jistotou říct. „To ještě zvážíme, ale předpokládám, že minimálně další víkend vleky pojedou,“ upřesnil Cimala.

S nezájmem lyžařů se nyní potýkají i na Pustevnách. „Návštěvnost už je hodně slabá, ve všední dny je tady puštěný jeden vlek. O víkendu ale pojedou všechny,“ popsal strojník lanové dráhy na Pustevny Vít Štefek.

Dobré podmínky stále přetrvávají i na hřebenových trasách. „V pátek bude nově upravena celá hřebenovka přes Vsetínské vrchy,“ ujistil Igor Levč, který udržuje jednu z částí trasy.