Výstava veteránů, kterých se zde objevilo na dvě desítky, byla součástí spanilé jízdy historických vozů. Uspořádali jičlenové Valašského veteran car clubu z Rožnova pod Radhoštěm.

Se zmíněným Citroënem C5 se přijel k meziříčskému zámku pochlubit devětasedmdesátiletý Karel Minarčík z Valašského Meziříčí. „Získal jsem jej asi před dvaceti lety. Byl dovezený zřejmě z Belgie. Na světě je podle všeho už jen sedmnáct těchto automobilů," prozradil hrdý majitel historického vozu, který se veteránům věnuje celý život.

Když auto získal, bylo prakticky nepojízdné. „Zejména motor byl ve špatném stavu. Musel jsem jej nechat zrestaurovat," dodal Karel Minarčík s tím, že vůz využívá prakticky jen při podobných jízdách historických vozidel, jako byla ta sobotní.

Veterány přilákaly k zámku desítky zvědavců a milovníků podobných strojů. „My jsme přijeli z dálky, až z Brna. Moc se nám tady líbí," prozradila například Hana Hanáková. Na Valašsko přijela se svým dvouletým synem Šimonem. „Má auta hrozně rád," netajila usměvavá maminka. „Auta jsou moc pěkná. Nejvíce se mi líbí to červené," potvrdil její slova dvouletý Šimon a ukázal prstem na vybraný historický kousek.

Sobotní jízda nazvaná Veteránem valašskú krajinú startovala ráno od autokempu Sport v Rožnově pod Radhoštěm. Majitelé historických automobilů a motocyklů vyrazili nejprve do Valašského Meziříčí. Poté se přesunuli přes Velkou Lhotu a Bystřičku do Valašské Bystřice, kde jízdu ukončili u hospůdky Na Dílech.