Podle něj pracovníci správy jsou v pondělí od rána v terénu. „V těch nejvyšších polohách už napadly v průběhu dne až dva centimetry sněhu. Průběžně je udržujeme. Všechny úseky jsou sjízdné," pověděl redakci Valašského deníku v pondělí v podvečer Jaromír Kořistka.

Správa a údržba silnic Valašska se na Vsetínsku stará o silnice druhé a třetí třídy. A také na část silnice první třídy od Rožnova pod Radhoštěm přes Bečevsko a Bumbálku k hranici se Slovenskem. „Tady jsme s údržbou začali již o víkendu. Sjízdnost této silnice odpovídá současnému ročnímu období. Chce to jezdit s chladnou hlavou, rozvahou a jemnou nohou na plynu a brzdě," dodal ředitel Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořistka.

Obdobná situace je také na zbývajících úsecích silnic první třídy. O ně se na Vsetínsku stará pražská společnost AVE. „Naše silnice jsme v pondělí průběžně ošetřovali. Včetně v zimě obávaného kopce Sirákov a silnice ke slovenské hranici ve Střelné," informoval vedoucí vsetínského pracoviště společnosti AVE Dušan Solař.