Předechozí díly naleznete po rozkliknutí ZDE

Tož sa vyprdnu na zdržovaničko a pustime sa do teho. Eště bysem chcel podotknuť, že kysele zeličko sa podava z knedličkama, kere zme sa naučili nedavno.

Hurááá do teho a je hotovo!

Inškredyjencyje :

Dneska nemusime chodiť do konzuma, lebo předpokladam, že ste hospodyňky a mate sudek z kyselym zeličkem na balkoně lebo ve sklepě, tajak ja. Tož si doneseme plnu misu a nezapomeneme aji na ščavu. Ta, jak jistě vite, dokaže zazraky a protahne naše utroby na maximum. Stači si naleť trochu do hrnečka a vypiť.

Prosim vas, kuchařinky moje, nedělajte to před vařenim, lebo rychlosť, z jaku budete upalovať na inkryminovanu mistnosť, je zavratna a z vařenička by nic nebylo. Až dovařime, tož si popijajte tajak o život a ja vam zaručuju, že sa dožijete najmeně sto let, lebo taka prava kysela ščava ze zeli je elixyrek mladi.

Zeličko vrazime do kastrola aji ze ščavu, a esli mate malo ščavy, tož nalejeme voděnku. Pozor, enem malučko, nepřehaňat!
Vařime, vařime, a dyž je zeličko skorem měkučke, tož si nachystame jišku. Na sadylku udusime cibulku ze slaninku a pomalunko sypeme hladku muku. Cerečky, esli nemate doma sadylko, tož ste v řitisku, lebo na oleju to není ono. Jišku vylejeme do zelička a promichame, chvilenku povařime a je to. Esli vam zbyly filajove knedličky, tož podavame z knedličkama lebo přikusujeme čerstvy bochanek chleba.

Esli vam nezbylo vubec nic, tož nezufajte a dobjehnite do konzuma. Zeličko sa mezytym uleži a bude eště lepčejší. Zaručuju vam, že tymto receptem připravite naše zdravotnictvi o body, lebo vaša imunyta dostane taky šok, že už nikdy neomarodite.

Přiště přitvrdime a upečeme pečinku, mňam… Potem, mile robečky, zjistite, že zte sa naučily cele jedno hlavni aji nehlavni jidelko a navíc, toto jidelko sa može navzajem kombinovať ruznyma pochutinkama tajak vaš šatniček.

Dobru chuť vam přeje vaš šefkuchařik.