Valašské Meziříčí - O dva nové transportní defibrilátory se v nejbližší době rozroste vybavení zdravotníků ve Valašském Meziříčí.

O nákupu moderních přístrojů a potřebného příslušenství pro zdejší výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje v celkové hodnotě čtyř set deseti tisíc korun rozhodli krajští radní.

Valašskomeziříčtí záchranáři toto rozhodnutí vítají. Defibrilátory vybavené monitorem totiž využívají ke sledování srdeční činnosti a ve vážných případech také k resuscitaci pacientů.

„Je dobře, že je dostaneme. Právě monitorování srdce je totiž součástí téměř každého našeho výjezdu,“ přiblížila vedoucí lékařka zdravotnické záchranné služby pro oblast Valašského Meziříčí Libuše Dvořáková.

Prozradila, že o přidělení hned dvou nových přístrojů neměla tušení. „O jednom se mluvilo, ale dva jsou pro mě překvapením,“ připustila Dvořáková.

Na nové pomocníky se však meziříčtí zdravotníci už těší. „Čím modernější budou, tím lépe. Projeví se to zejména na jejich přesnosti,“ dodala lékařka.

Zdravotnická služba ve Valašské Meziříčí byla ještě před několika lety součástí anesteziologicko – resuscitačního oddělení tamní nemocnice. Od ledna 2004 je ale samostatným střediskem provozovaným Zlínským krajem. „Ten jako zřizovatel pravidelně pořizuje jednotlivým stanovištím materiální i přístrojové vybavením nutné ke zvýšení úrovně poskytované péče,“ řekl mluvčí krajského úřadu Milan Plesar.

Dodal, že v kraji funguje celkem šestadvacet výjezdových skupin rozmístěných na třinácti výjezdových stanovištích. Na nedostatek práce si přitom nemůžou stěžovat. „Třeba vloni zdravotníci ošetřili přes sedmatřicet tisíc pacientů při více než dvaačtyřiceti tisících výjezdech,“ připomenul Plesar.