Hokejista si v pátek vyzkoušel roli výčepního a natočil si pivo. Na krku mu přitom visela zlatá medaile z letošního mistrovství světa. Za profesionálním výčepem to pro něj byla premiéra.

„Vždycky jsem čepoval jen třeba u rodičů na zahradě. Dokonce jsem dneska poprvé čepoval i z pákového kohoutu a byla to docela dřina,“ nechal se slyšet hokejový obránce.

Čepovat pivo v kamionu Hladinka s Masterem Bartenderem si pochvaloval.

„Jen jsem si teda myslel, že mi to půjde líp. Není to tak lehké, jak to vypadá. Mě vždycky učili, aby při čepování neukápla ani kapka a tady to bylo trochu jiné. Zkoušel jsem si načepovat všechny styly, jak mlíko, šnyt i hladinku. Ta byla asi nejtěžší. Beno se ale snažil mi to všechno vysvětlit a na poslední pokus si myslím, že už to byla poctivá hladinka,“ řekl Tomáš Kundrátek.

A který styl čepování on sám preferuje? „To záleží, když jsem na Moravě tak si dávám hladinku, ale když jsem v Praze, tak si dávám šnyt. Nevím ani proč, asi ho tam umějí líp,“ dodal.

Zároveň prozradil, že v Třinci, kde aktuálně působí, má několik oblíbených míst, kam se spoluhráči chodí na pivo. „Nejčastěji chodíme restaurace Sojka, pak do hospody U Švejka nebo do restaurace Bohemia. Tam mají plzeň nejlepší,“ prozradil Kundrátek.

Kamion Hladinka zaparkoval na náměstí ve Valašském Meziříčí v pátek a až do neděle tam budou finalisté soutěže Master Bartender ukazovat své umění.

Během představení (12:42, 14:42, 16:42, 18:42, 20:42 - vždy podle otevírací doby) odhalují unikátní příběh piva Pilsner Urquell. Vysvětlují, že péče o pivo je důležitá i za branami pivovaru a nakonec také přihlížejícím předvádí, jak dokonale načepovat hladinku, šnyt a mlíko.

Po každé výčepní show si návštěvníci navíc mohou zasoutěžit v pivní kvízu o ceny. Během celého dne si navíc mohou vyzkoušet, jaké je to být v kůži výčepního a načepovat si všechny tři styly.

Pro pivní fajnšmekry je speciálně na čepu také nefiltrovaný Pilsner Urquell, který je běžně dostupný jen v pivovaru a během tradičních říjnových oslav.

Kamion roztočí své pípy také v sobotu (11-22 hodin) a neděli (11-21 hodin). Ve Zlínském kraji se kamion z Plzeňského Prazdroje znovu objeví 29. a 30 července, kdy zavítá do Podzámecké zahrady v Kroměříži.