„Díky svému umístění se jedná o vyhledávanou lokalitu, která je ideálním místem odpočinku pro celou rodinu,“ říká o místě iniciátor a také autor návrhu Radovan Vašíček z RV Atelier.

Připravit projekt nebylo podle jeho slov nijak jednoduché. „Jsem moc rád, že se nám to s podporou města i místní komise Štěpánov nakonec podařilo,“ cení si Radovan Vašíček.

Školní obědy. Ilustrační foto
Za prázdný talíř razítko. „Masaryčka“ spustila projekt Nehladověj! Neplýtvej!

Pořízení nového mobiliáře včetně úpravy okolní plochy podpořilo město Valašské Meziříčí částkou 250 tisíc korun. „Podobná místa pro setkávání jsou přesně tím, co dělá z Valašského Meziříčí skvělé místo k životu,“ těší místostarostku Yvonu Wojaczkovou.

Komunitní projekty, jako je tento úspěšně dokončený, jsou podle Wojaczkové přesně ten druh aktivit, který chce město dál rozvíjet. „Lidé, kteří žijí v dané lokalitě našeho města, nejlépe vědí, co zde potřebují,“ míní místostarostka.

Dům sociálních služeb v Žerotínově ulici ve Valašském Meziříčí.
Z kanceláří bývalé meziříčské LDN budou pokoje s lůžky pro osoby s demencí

Oslovení místních komisí či osadních výborů navíc není podle vedení města jediný způsob, jak mohou Meziříčané ovlivnit podobu svého okolí.

Další cestou může být participativní rozpočet Náš VALMEZ, jehož čtvrtý ročník letos radnice vyhlásila. „Stačí mít zajímavý nápad, splnit několik jednoduchých pravidel, vyplnit formulář a projekt až do výše půl milionu korun se může stát vítězem,“ přiblížil mluvčí města Jakub Mikuš.

Návrhy mohou lidé podávat až do konce července. Více informací na www.nasvalmez.cz.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Květomluva z Valašska se vyrovnává s klimatickými změnami

Zdroj: Iva Nedavašková