Valašské Meziříčí podle schváleného rozpočtu kalkuluje v letošním s příjmy téměř 697 a výdaji 883 milionů Kč.

„Rozdíl mezi příjmy a výdaji vyrovnáme zejména prostřednictvím zůstatků na účtech, které ke konci loňského roku činily přes 156 milionů a příjmem z termínovaných vkladů přesahujícím 40 milionů korun,“ prozradil Zdeněk Studeník, vedoucí finančního odboru radnice.

Projet rozestavěným Vsetínem ve špičce vyžadovalo odvahu
Řidiče na Meziříčsku čekají dopravní omezení, ŘSD oznámilo plán staveb

Město počítá s tím, že bezmála čtvrtinu rozpočtu budou tvořit investice. „Celkem se bavíme o částce 213 milionů korun,“ uvedl starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek.

Mezi nejvýznamnější investice v souhrnu za 80 milionů podle něj patří pokračování obnovy panelového sídliště Podlesí, vybudování první etapy chodníku v horní části Hrachovce, stavební úpravy v budově LDN a vypořádání technického zhodnocení nemocnice.

Vsetínská nemocnice investovala 400 milionů korun do nákupů nové zdravotnické techniky. Novinky si v prosinci 2023 prohlédli zástupci Zlínského kraje, který je zřizovatel nemocnice.
Vsetínská nemocnice investovala 400 milionů. Obnovila osmdesát procent techniky

Shodně s náklady 9 milionů korun počítá radnice s vybudováním osvětlení atletického stadionu, zpracováním projektové dokumentace na stavební úpravy budovy bývalého internátu K1 na městské byty a výkupem technické infrastruktury.

Částku sedm milionů tvůrci rozpočtu vyčlenili na zateplení komunitního centra v Podlesí či úpravu zpevněných ploch před základní školou Šafaříkova.

„Opomenout nesmím ani přípravu projektu na další etapu rekonstrukce koupaliště, opravu víceúčelového hřiště v Podlesí, pokračování projektu Meziříčské náplavky či vybudování nové autobusové zastávky MHD v ulici Solární a další etapy chodníku v ulici Mikoláše Alše,“ vyjmenoval další plány starosta Stržínek

Cyklostezka Rokytenka ve Vsetíně. Ilustrační foto
Cyklostezka Rokytenka se rozrůstá, dva další úseky Vsetín dokončí letos

Rekordních 32 milionů korun pak město vyčlenilo na opravy místních komunikací. V rozpočtu se navíc počítá s rezervou 5 milionů na energetická řešení a 18,5 milionu na další investiční projekty, k jejichž uskuteční může dojít během roku.

„Zároveň necháváme na účtech města a Fondu obnovy majetku přes 69 milionů na velké projekty připravované pro roky 2025 a 2026,“ uzavřel starosta. Rozpočet pro rok 2024 schválili přítomní zastupitelé jednohlasně.