Ve Valašském Meziříčí počítají s rozsvícením stromu a s ním spojeným představením nového světelného prvku na náměstí tradičně během Mikulášského jarmarku v pátek 1. prosince.

Hlavní program Vánoc ve Valašském Meziříčí odstartuje v pondělí 11. prosince. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční vánoční trhy s bohatou nabídkou.

Demolice lávky u průmyslovky ve Vsetíně; středa 1. listopadu 2023
VIDEO: Demolice lávky u průmyslovky ve Vsetíně. Po nové se projdete za dva roky

„V rámci kulturního programu to budou koledy, vystoupení místních mateřských a základních škol a také koncerty,“ říká místostarostka města Yvona Wojaczková.

Program Vánoc potrvá až do 24. prosince, kdy jej zakončí tradiční vystoupení místního Valašského souboru písní a tanců Bača a koncert Dechové hudby města Valašské Meziříčí. Chybět samozřejmě nebude ani novoroční ohňostroj s doprovodným programem.

Tradiční zvyky v Rožnově doplní koncert Jany Kirschner

V Rožnově pod Radhoštěm se mohou na vánoční jarmark na Masarykově náměstí těšit první dva prosincové dny vždy od 10 do 18 hodin. Prvního prosince se také na náměstí slavnostně rozsvítí Vánoční strom. Až do 15. prosince pak bude na náměstí každý den Adventní setkávání.

Audit na Technických službách ve Vsetíně našel téměř 40 pochybení
Zástupce šéfa TS Vsetín dával zakázky, které vyhrávala jeho firma

Třináctého prosince se náměstím rozezní sborově Vánoční koledy v rámci akce Česko zpívá koledy. Koncert Jany Kirchner je připraven pro návštěvníky Rožnovského náměstí na čtvrtou hodinu patnáctého prosince. Den po Štědrém dnu se budou moci všichni potkat na koncertu Vánoce s Rožnovankou.

ČTĚTE TAKÉ: Vánoční trhy ve Vsetíně rozzáří dva stromy, Martin Chodúr, Žalman i Fleret

Bohatý program je na adventní čas připravený také v rožnovském Valašském muzeu v přírodě. Začne už 2. prosince Večerem při svíčkách.

Ve dnech 10. až 12. prosince se pak ve skanzenu koná oblíbený a hojně navštěvovaný Vánoční jarmark, 16. a 17. prosince nabídne muzeum Živý Betlém a 26. prosince uzavře adventní programy Štěpánská koleda v muzeu.