Do budoucna město plánuje zajistit v ulici kompletní nabídku služeb pro seniory. Kromě lékařů nebude chybět kavárna, společenská místnost, knihovna a zahrada.

Aktuálně vlastní město v ulici J. K. Tyla komplex bytových domů s kapacitou 94 bytů velikostí 1+0 až 2+1 určených pro bydlení seniorů a osob se zdravotním postižením.

„Tyto byty zároveň postupně přestavujeme na nízkobariérové a zájemcům je přidělujeme na základě platných pravidel a rozhodnutí Bytové komise. Počet žádostí však výrazně převyšuje naše kapacitní možnosti. Proto zvažujeme možnost rozšíření celého komplexu penzionu J. K. Tyla o další bytový dům,“ představil problematiku místostarosta Petr Nachtmann.

Sídliště Rybníky ve Vsetíně čeká revitalizace.
Regenerace vsetínského sídliště Rybníky se části obyvatel nelíbí

Jelikož jde o významnou investici, rozhodlo se vedení valašskomeziříčské radnice jít cestou architektonické soutěž na podobu nového objektu.

„Tato varianta se nám osvědčila také v případě nové tělocvičny na ZŠ Křižná, kde jsme obdrželi 30 návrhů od architektů z celého světa. V rámci zastupitelstva jsme proto schválili návrh na přípravu veřejné zakázky na administraci architektonické soutěže: Bytový dům J. K. Tyla,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Odhadované náklady na stavbu jsou zhruba 250 milionů korun.

„Vedle samotného domu se zhruba 30 novými byty počítáme s tím, že se architekti zaměří mimo jiné také na dopravní řešení včetně zřízení nových zastávek MHD,“ dodal Stržínek.

Kompletní servis pro seniory

Město počítá s tím, že do budoucna vznikne v ulici J. K. Tyla kompletní nabídka služeb pro seniory. Už dnes mají v penzionu ordinace někteří lékaři nebo poradna sociálního odboru.

„Postupně bychom nabídku těchto služeb chtěli rozšiřovat a zajistit tak seniorům vše potřebné na jednom místě. V novém bytovém domě by tak neměla chybět například společenská místnost, kavárnička, knihovna a samozřejmě zahrada. Byty pak budou vyhovovat nejen potřebám seniorů, ale také osob se zdravotním postižením,“ doplnil místostarosta Petr Nachtmann.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Slavnostní otevření nového dopravního terminálu na rekonstruovaném vlakovém nádraží ve Vsetíně

Zdroj: Deník/Iva Nedavašková