Vloni meziříčská radnice v městské části Juřinka dokončila stavbu technické infrastruktury, tedy nezbytných sítí včetně veřejného osvětlení a dětského hřiště s náklady téměř 39 milionů korun.

Zároveň město připravuje stavbu chodníku souběžného se sousední hlavní silnicí, který využijí nejen noví, ale také stávající obyvatelé Juřinky.

MHD zdarma ve Valašském Meziříčí převezla bezmála milion cestujících.
MHD ve Valašském Meziříčí svezla loni téměř milion cestujících. Zdarma

Město nabízelo všech 21 pozemků k prodeji nejprve fyzickým osobám. „Naším cílem bylo umožnit nákup pozemků pouze fyzickým osobám s tím, že uchazeč mohl zakoupit jednu stavební parcelu. Chtěli jsme tak zabránit spekulacím,“ připomněl už dříve původní úmysl starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek.

Žádný kupec se však neobjevil. „Bohužel zřejmě kvůli složité ekonomické situaci,“ odhadoval Stržínek. Radnice poté do elektronické aukce přizvala také právnické osoby. Ani tentokrát se však kupec nenašel.

Ilustrační foto.
V Meziříčí ukončili rozpočtové provizorium, chystají investice za 213 milionů

Proto se nyní zastupitelé rozhodli nabídnout stavební parcely jako celek jednomu developerovi. „Kromě nabízené kupní ceny se bude hodnotit také urbanisticko-architektonická kvalita navrhované zástavby. Výběr budoucího investora tak proběhne obdobně, jako v případě prodeje pozemků na Štěpánově za účelem bytové výstavby,“ uvedla Alena Schattke, vedoucí odboru majetkové správy radnice.

Projet rozestavěným Vsetínem ve špičce vyžadovalo odvahu
Řidiče na Meziříčsku čekají dopravní omezení, ŘSD oznámilo plán staveb

Minimální cena za metr čtvereční činí 2 300 korun a podle Aleny Schattke jsou v ní zohledněny náklady na vybudování technické infrastruktury. „Zároveň je třeba zmínit, že tato zůstane nadále v majetku města,“ zdůraznila Schattke.

Nabídky včetně zpracované studie s návrhem umístění rodinných domů ve vymezené lokalitě je možné podávat do 31. května letošního roku. Detailní podmínky naleznou kupci na webu města www.valmez.cz pod záložkou Majetek města.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Tady je TOP 5 základek Valašska, kde žáci nejlépe zvládli přijímačky na střední

Zdroj: Deník/Kateřina Součková