Návštěvníci festivalu se mohou těšit na tradiční verze guláše jako hovězí, vepřový, segedínský, telecí nebo maďarský. Ze zvěřinových bude v nabídce kančí, jelení, dančí a srnčí guláš. Milovníci netradičních chutí si vyberou například guláš králičí, kuřecí, zabijačkový, mexický nebo guláš z lamy. Kdo neholduje masu, dá si guláš fazolový, houbový či sójový.

Cena za porci guláše se pohybuje od 100 do 130 korun, langoš 100 korun, kuřecí steak 180 korun. Půllitr piva za 45 korun, nealkoholické 45 korun, čepovanou limonádu za 40 korun, voda v láhvi stojí 30 korun.

Kartou nezaplatíte, vybrat si ale můžete na místě

Nutností je dostatečná hotovost, protože se nedá platit kartou. V areálu je ale k dispozici mobilní bankomat ČSOB k výběru peněz. „Zatím jsme neuvažovali o možnosti bezhotovostní platby pomocí karty nebo nabíjecích čipů. Vyhovuje nám to takto. Ale bude tady mobilní bankomat, kde si budou moci lide vybrat,“ vysvětlil za organizátory Petr Zahradníček.

Kulturák ve Vsetíně rozkvetl. Díky fotoplachtě
VIDEO: Kulturák ve Vsetíně rozkvetl. Díky fotoplachtě. Líbí se vám?

Kromě dobrého jídla a pití přinese festival i hubení program. Zahrají například Tublatanka, IMT Smile, Desmod, Hodiny, Šrouby a matice nebo Metallica z Berouna.

Vstupné na všechny tři festivalové dny je 300 korun, samostatně sobota za 250 korun. Do 15 hodin se vstupné nevybírá. Děti do 120 centimetrů mají vstup zcela zdarma.