Kvůli nákladnosti buduje město chodník ve zmíněné téměř dva kilometry dlouhé ulici na etapy. Letos se jedná o navazující úsek směrem od křižovatky s ulicí Na Příkopě, který povede kolem výrobní haly jedné z místních firem až po garáže.

Délka čtvrté etapy společného pásu pro cyklisty a chodce v ulici Mikoláše Alše činí zhruba 160 metrů. Její součástí je i nové veřejné osvětlení a vytvoření parkoviště s 20 místy.

Památník arcibiskupa olomouckého a kardinála Františka Saleského Bauera ve Valašském Meziříčí.
Památník kardinála Bauera ve Valašském Meziříčí se dočká původní podoby

„Jedná se o náhradu za dosavadní stání pro zaměstnance zdejší firmy, místo nichž vznikne nový pás pro cyklisty a chodce,“ vysvětlil Aleš Cáb z odboru komunálních služeb meziříčské radnice.

Z uvedeného důvodu také původní projektované náklady přesáhly 4,5 milionu korun. „Soutěží se nám je však podařilo snížit pod 2,8 milionu,“ upozornil Aleš Cáb.

Střechu promítací kabiny letního kina v parku ve Valašském Meziříčí nově kryje štípaný tyrolský šindel z modřínu; březen 2024
Promítárnu letního kina v Meziříčí nově kryje štípaný tyrolský šindel z modřínu

Radnice si od dokončení stavby slibuje především zvýšení bezpečnosti silničního provozu v této frekventované ulici. Stavební práce jsou v plném proudu s tím, že hotovo má být nejpozději v polovině července.