V loňském roce se vedení města dohodlo s místním střediskem Diakonie Českobratrské církve evangelické na prodeji bývalého internátu sklářské školy za bezmála 18 milionů korun.

„Naším cílem od počátku bylo vytvořit z domu nájemní bydlení pro občany našeho města. K dispozici máme studii, která řeší přestavbu budovy K1. Vzniknout zde má 32 moderních nájemních bytů s dispozicí zejména 3+kk, doplněných o byty 2+kk a 1+kk,“ uvedl starosta Robert Stržínek.

Počítá se s místem pro kavárnu i dětskou skupinu

Valašskomeziříčská radnice se snaží vyjít vstříc primárně mladým rodinám s dětmi. Úřad si průzkumem trhu ověřovali, že mezi takovými rodinami je největší poptávka právě po třípokojových bytech. 

Koupaliště ve Valašském Meziříčí čekají po nerezovém bazénu další opravy.
Koupaliště ve Valašském Meziříčí čekají po nerezovém bazénu další opravy

„Je samozřejmé, že zejména po narození dítěte se mladá rodina snaží najít větší bydlení se zázemím. To je také důvod, proč počítáme s tím, že v přízemí objektu vznikne prostor pro dětskou skupinu,“ navázala místostarostka Yvona Wojaczková.

Zázemí doplní ještě kavárna a malá terasa na střeše, kterou primárně pokryjí fotovoltaické panely.

Přestavba za 100 milionů by mohla začít v roce 2025

Současnou podobu studie odsouhlasili radní a doporučili ji ke schválení zastupitelstvu. Podle starosty Stržínka se jedná o velmi zdařilý návrh, který odráží všechny potřeby města.

„Konečná podoba studie vychází také z doporučení městského architekta. Po schválení zastupitelstvem chceme hned začátkem příštího roku vysoutěžit projektanta,“ doplnil Robert Stržínek.

Hororový klaun děsí pod mostem ve Vsetíně. Naštěstí jen jako nové graffiti od Proroka; listopad 2023
Hororový klaun děsí pod mostem ve Vsetíně. Naštěstí jen jako nové graffiti

Po dokončení projektových prací by město mělo znát odhad celkových nákladů, které pravděpodobně přesáhnou částku 100 milionů korun. „Pokud půjde vše podle plánu, mohli bychom začít stavět v roce 2025 s tím, že se budeme snažit využít také dotačních titulů,“ dodal starosta Meziříčí.