O stupně vítězů bojovalo celkem devět čtyřčlenných týmů. Počasí přálo a všichni soutěžící do svých výkonů dali vše.

„Přihlížející diváci se tak určitě měli na co dívat a odnesli si mnoho zážitků. Nikdo z nich by si však jistě nepřál být na místě figurantů v reálné situaci,“ poznamenala mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Městská policie, ilustrační foto.
Meziříčští strážníci přispěli k záchraně života, pomohl včasný telefonát sousedů

Ve čtvrtek se však naštěstí jednalo jen o soutěž. Pro každý tým profesionálních hasičů byla připravena jedna dopravní nehoda vždy s jiným scénářem. S jeho řešením si soutěžící museli poradit v omezeném čase a pod dohledem přísných rozhodčích.

„Úkolem každého týmu bylo provedení průzkumu a zvolení správné taktiky zásahu a techniky pro vyproštění zraněného. Hlavní bylo zajištění místa dopravní nehody a správná a účinná stabilizace vozidla. Poté družstva co nejšetrnějším způsobem vyprostila zraněného figuranta z nárazem deformovaného vraku. Vše v časovém limitu dvaceti minut,“ popsala Javoříková.

V hasičské stanici v Holešově nově sídlí dronová služba; duben 2024
Pomůže při požáru i pátrání. V Holešově zřídili hasiči dronovou službu

Nejlépe si se svým scénářem poradili hasiči z Olomouckého kraje ze stanice Přerov, kteří tak s 451 body obhájili prvenství z předchozího ročníku soutěže a získali putovní pohár.

Druhou příčku obsadili hasiči z centrální stanice Zlín s 412 body, kteří tak pro Zlínský kraj taktéž obdrželi putovní pohár. Bronzovou pozici obsadil se svým výkonem 363 bodů tým z centrální stanice Prostějov.