V disciplíně TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije) vybojovala Lucie Bůbelová 3. místo mezi ženami, česká výprava pak získala celkové prvenství mezi týmy.

Česká premiéra se v soutěži vydařila

Strážnice Lucie Bůbelová z Klobouk vybojovala v hasičské soutěži v Saúdské Arábii dvě medaileStrážnice Lucie Bůbelová z Klobouk vybojovala v hasičské soutěži v Saúdské Arábii dvě medaileZdroj: archiv Lucie BůbelovéSvé zástupce vyslala Česká republika na soutěž vůbec poprvé a hned dokázala, že patří mezi světovou špičku.

Šestičlenná česká výprava mezi sedmadvaceti zeměmi neměla konkurenci a získala v soutěži prvenství. Celkem reprezentační družstvo České republiky v soutěži získalo 17 medailí.

„Jedním ze závodů byl výběh do vysoké budovy Ithra v kompletním zásahovém obleku a s dýchacím přístrojem na zádech. Po zdolání 363 schodů nám byl odměnou krásný panoramatický výhled po městě Damman. Byl to adrenalin a nepopsatelná atmosféra,“ zavzpomínala hasička Lucie Bůbelová.

Defibrilátor. Ilustrační foto
Dobrovolní hasiči dostanou 14 milionů. Půjdou na opravy, oděvy i defibrilátory

Dalším závodem bylo TFA, ve kterém se klade důraz na splnění úseku v co nejkratší limitu.

„Museli jsme zapojit, natáhnout a smotat hadice, přenést padesátikilovou figurínu, překonat třímetrovou bariéru, vystoupat na lešení se závažím a vytáhnout na laně patnáctikilové břemeno. Další výzvou bylo vyběhnout deset pater po lešení nebo obstát v kaiser boxu, tedy posouvání závaží kladivem,“ vyjmenovala Lucie Bůbelová náročnou závodní nálož, která se neobešla bez plné výstroje.

Kondici udržuje během do kopců i cvičením v přírodě

Strážnici a hasičku v jedné osobě teď čeká příprava na závody Zlínské ligy a také na Mistrovství České republiky v TFA, které se koná každé dva roky. Hasičskému sportu se věnuje už dvacet let, z toho posledních devět let se zdokonaluje právě v těžké disciplíně TFA.

Aby obstála ve fyzicky velmi náročných úkolech a překážkách, udržuje si kondici během do kopců a cvičením v přírodě. Silovou přípravu pravidelně absolvuje se svou cvičební skupinou, pro kterou vede kruhové tréninky a hodiny body pumpu.