Ve stejný čas ale o týden později (sobota 27. června) čeká hosty hvězdárny Cesta ke hvězdám.

„Postavíte si a vypustíte vodní raketu a seznámíte se s prvními snílky o cestách do vesmíru i osudy prvních zvířecích kosmonautů,“ uvedl za meziříčskou hvězdárnu Josef Beneš. Na obě akce je nutná registrace na telefonu 571 611 928 nebo na e-mailu hvezdarna@astrovm.cz, která je platná až po zpětném potvrzení. Více na www.astrovm.cz.

HASIČI - 25. výročí založení hasičského sboru, rok 1922.
Zpátky v čase do Janové

Pestrý program mají připravený také pracovníci Hvězdárny Vsetín, která v letošním roce slaví 70. narozeniny. Až do 26. července si mohou návštěvníci hvězdárny prohlédnout výstavu astrofotografií s názvem Krásy noční oblohy.

„Uvidí úžasné snímky od českých a slovenských astronomů, zachycující známá tělesa Sluneční soustavy i vesmírné objekty vzdálené od nás miliony světelných let,“ přiblížil Jiří Koňařík z Muzea regionu Valašsko, po nějž hvězdárna spadá.

Další akce spojené s oslavou letošního výročí hvězdárny budou následovat o letních prázdninách: 1. 7. – 30. 8. Letní dobrodružství v muzeu, 18. 7. Den otevřených dveří, 12. 8. Noc padajících hvězd, 24. – 28. 8. Badatelské prázdniny, 29. srpna Setkání Měsíce s Jupiterem a Saturnem. Hlavní oslavy 70. výročí založení hvězdárny plánují pracovníci Muzea regionu Valašsko na druhou polovinu září.